„Przed nami bardzo fajny sprawdzian” – mecz z Kielcami już w sobotę!

0
223

Po dwutygodniowej przerwie piłkarze ręczni wracają na parkiety PGNiG Superligi. Już w najbliższy weekend przed Handball Stal Mielec piekielnie trudne starcie. W ramach 9. kolejki , w meczu wyjazdowym, Stalowcy zmierzą się z Łomżą Vive Kielce.

– Cieszę się, że akurat po przerwie kadrowej trafiamy na Kielce. Przed nami bardzo fajny sprawdzian – mówi trener Handball Stal Mielec Rafał Gliński. – Naszym założeniem przed sobotnim meczem jest powalczyć o najlepszy wynik, to zupełnie zrozumiałe, aczkolwiek wiemy z kim się mierzymy. Jedziemy do mistrza Polski. Mamy świadomość, że będą to arcytrudne zawody – dodaje szkoleniowiec.

Warto podkreślić, że po nieudanej inauguracji sezonu, dwa ostatnie spotkania w wykonaniu mielczan zasługują na pochwałę. I choć bilans zwycięstw nadal pozostaje ubogi, to trzy punkty zdobyte przed własną publicznością z Chrobrym Głogów mogą napawać optymizmem. Gra Stali prezentowała się już znacznie lepiej, ale co ważniejsze – w zawodnikach widoczna była wola walki, której próżno było szukać jeszcze kilka tygodni temu.

Zgodnie ze słowami Rafała Glińskiego, każdy mecz należy rozpatrywać pod kątem zwycięstwa. Przed spotkaniem z Kielcami, trudno jednak nie zacząć wybiegać w przyszłość i to wcale nie taką odległą. Bowiem już w następnym tygodniu, na Podkarpacie przyjedzie MMTS Kwidzyn, a w ostatni weekend listopada mielczan czeka daleka podróż do Gdańska. Drużyny te zajmują kolejno 10. i 12. miejsce w ligowej tabeli.

– To jest z tyłu głowy, myślę o tym. Są to mecze z rywalami, z którymi możemy nawiązać walkę i przy dobrym dniu wygrać. Musi być pełna mobilizacja i skupienie. Oczywiście będziemy chcieli powalczyć o punkty – zapewnia Gliński.

Wracając jednak do najbliższego rywala Stali – Łomża Vive Kielce, po ośmiu seriach ma na swoim koncie komplet punktów zajmując przy tym 1. miejsce w ligowej tabeli. Handball Stal Mielec wyszarpując jeden punkt w meczu z Kaliszem oraz inkasując trzy punkty w meczu z Głogowem, awansowała z 14. na 13. miejsce w klasyfikacji.

Mecz Łomża Vive Kielce z Handball Stal Mielec w sobotę 13 listopada o godzinie 16:00. Transmisja dostępna na platformie Emocje.tv