III Niepodległościowy Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej w kategorii Junior Młodszy i Młodzik

0
186

W miniony weekend, odbył się III Niepodległościowy Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej w kategorii Junior Młodszy i Młodzik. Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Stal Mielec. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek, 05.11.2021 i trwało przez trzy dni. W piątek i sobotę mogliśmy śledzić zmagania Juniorów Młodszych, a w niedzielę Młodzików.

Dzień I:

Mecze są rozgrywane systemem „każdy z każdym”, 2x20minut.

Turniej rozpoczął się o godzinie 15:30 od meczu SPR Stal Mielec z SPR Górnik Zabrze. Do przerwy drużyna z Mielca przegrywała 6 bramkami. Druga połowa nie przyniosła większych zmian, a Zabrzanie zwyciężyli 15:21.

W drugim meczu zmierzyły się ze sobą drużyny MKS Pałac Młodzieży Tarnów oraz MOSiR Bochnia. Po pierwszej połowie Tarnowianie zwyciężali 14:5, a ostatecznie wygrali 25:14.

Trzecie spotkanie odbyło się pomiędzy Padwą Zamość a Gwardią Opole. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:10 dla Gwardii Opole. Gwardziści zwyciężyli 16:28.

W czwartym meczu SPR Stal Mielec podejmowało MKS Pałac Młodzież Tarnów. Tarnowianie zwyciężyli pierwszą połowę 5:8. Mecz zakończył się wynikiem 12:19 dla MKSu.

Kolejny mecz rozegrały między sobą drużyny Gwardia Opole i MOSiR Bochnia. Mecz toczył się „bramka za bramkę”. Do przerwy był wynik 14:13 dla Opolan. Druga połowa nie przyniosła zmian i Gwardziści zwyciężyli 29:27.

Mecz Padwy Zamość z SPR Górnik Zaborze zakończył pierwszy dzień zmagań w Turnieju.  Zabrzanie z wysokim prowadzeniem schodzili na przerwę, na tablicy widniał wynik 4:15. Mecz zakończył się wysokim prowadzeniem Zabrzan, którzy zwyciężyli 10:32.

 

Dzień II:

Drugi dzień zmagań rozpoczął od meczu SPR Stal Mielec z MKSem Padwą Zamość. Mecz był bardzo wyrównany, ale to Stal zwyciężyła, do przerwy 12:9, w końcówce 18:17.

W ósmym meczu Turnieju spotkały się za sobą Gwardia Opole i SPR Górnik Zabrze. Do przerwy mogliśmy zobaczyć wynik 7:16 dla Górnika. W drugiej połowie Zabrzanie kontrolowali wynik i ostatecznie zwyciężyli 11 bramkami, 15:26.

Dziewiąte spotkanie odbyło się pomiędzy MOSiRem Bochnia a MKSem Padwą Zamość. Pierwsza połowa, jak i cały mecz toczył się „bramka za bramką”. Do przerwy jedną bramką wygrywali zawodnicy z Zamościa, 8:7, mecz zakończył sie wynikiem 21:18 dla Padwy.

Kolejne mecz rozegrały drużyny SPR Górnik Zabrze i MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Był to mecz pomiędzy faworytami. Zabrzanie zwyciężyli pierwszą połowę 7:5, jak i cały mecz 16:10.

Następnie ponownie do walki stanęła młodzież z Mielca. Zagrali z Gwardią Opole. Opolanie pokonali Mielec, w pierwszej połowie 11:9, w całym meczu 22:15.

Dwunaste spotkanie Turnieju rozegrały drużyny z Zamościa i Tarnowa.  Zaskoczenia nie było i Tarnowianie pewnie zwyciężyli z Padwą Zamość, 19:12.

W trzynastym meczu na parkiecie spotkały się zawodnicy z Zabrza i Bochni. Liderzy tabeli kontrolowali spotkanie i wygrali 34:12.

Przedostatni mecz Turnieju w kategorii Junior Młodszy był niejako o 2 miejsce. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo, ale to Tarnowianie na końcu mogli świętować, zwyciężając 23:22.

Drużyny SPR Stal Mielec i MOSiR Bochana rozegrały ostatni mecz drugiego dnia i  tym samym zakończyły się zmagania w kategorii Junior Młodszy. Mielczanie, kontrolując spotkanie, wygrali 27:16.

Tabela  :                                                                             MVP

 1. SPR Górnik Zabrze                                             Łukasz Kamiński
 2. MKS Pałac Młodzieży Tarnów                            Jakub Wzorek
 3. Gwardia Opole                                                    Maksymilian Knapik
 4. SPR Stal Mielec                                                  Adrian Czajkowski
 5. MKS Padwa Zamość                                          Franciszek Sapuła
 6. MOSiR Bochnia                                                  Marek Gondek

 

 

 

Dzień III:

Trzeciego dnie mogliśmy oglądać zmagania Młodzików. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

Grupa A:                                                                                                       Grupa B:

SPR Stal Mielec                                                                                            KS Vive Kielce

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski                                                                 MKS Biłgoraj

MKS Padwa Zamość                                                                                   UKS GRYF Radomyśl Wielki

 

Drużyny rozgrywały mecze pomiędzy sobą w tabeli, a następnie odbyły się spotkania „pomiędzy tabelami” o 5, 3 i 1 miejsce. Mecze były rozgrywane systemem 2x15minut.

SPR Stal Mielec zagrało pierwszy mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Młodzi Mielczanie przegrali 13:19

Kolejny mecz odbył się pomiędzy drużynami z grupy B, UKS GRYF Radomyśl Wielki i KS Vive Kielce. Kielczanie pewnie pokonali UKS, 24:10.

Następnie ponownie walkę na parkiecie podjęli Mielczanie. Zagrali z Padwą Zamość. Stal ponownie przegrała, 9:18.

W czwartym meczu MKS Biłgoraj podejmował  UKS Gryf Radomyśl Wielki. Biłgorajanie kontrolowali spotkanie i zwyciężyli 18:12.

W piątym meczu, 19:15 Padwa Zamość pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

SPR Stal Mielec i UKS GRYF Radomyśl Wielki rozegrały mecz o 5 miejsce. Całe spotkanie toczyło się na styku. Do końca nie było wiadomo kto wygra. W 29′ minucie na tablicy widniał remis 14:14. W 30′ minucie UKS GRYF wywalczył karnego, którego skutecznie wykorzystał. Mecz zakończył się wynikiem 14:15.

Mecz o 3 miejsce rozegrały drużyny z Ostrowca i Biłgoraja. KSZO pewnie zwyciężyło 17:11.

W końcu nadszedł czas aby poznać lidera Turnieju w kategorii Młodzik. Walczyli ze sobą MKS Padwa Zamość i KS Vive Kielce. Kielczanie górowali przez cały mecz i ostatecznie zwyciężyli 22:14.

 

Tabela:                                                                               MVP:

 1. KS Vive Kielce                                                        Mateusz Ziętal
 2. MKS Padwa Zamość                                              Dawid Dragan
 3. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski                              Michał Lisowski
 4. MKS Biłgoraj                                                           Stanisław Czusz
 5. UKS GRYF Radomyśl Wielki                                  Konrad Kluk
 6. SPR Stal Mielec                                                      Mateusz Sarama

 

 

Projekt współfinansowany był ze środków Powiatu Mieleckiego. Partnerami wydarzenia byli Województwo Podkarpackie oraz MOSiR Mielec. Sponsorami byli: Klub Strzelecki VIS LOK Mielec oraz Kronospan Mielec.

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Sekretarza stanu  Ministerstwa Sportu i Turystyki, Pani Anny Krupki.

 

Dziękujemy wszystkim sponsorom, partnerom oraz uczestnikom, zawodnikom i trenerom

 

 

Paulina Polechońska