W meczu rezerw lepsza drużyna z Zabrza

0
274

SPR Stal II Mielec przegrała u siebie z rezerwami Górnika Zabrze. O końcowym wyniku zdecydowała druga połowa, bowiem po pierwszej prowadzili mielczanie.

Początek meczu i cała pierwsza połowa były bardzo wyrównane. Gra była toczona bramka za bramkę i nikt nie był w stanie zdobyć przewagi większej, niż jednobramkowej. Dość powiedzieć, że pierwsza taka sytuacja miała miejsce na początku drugiej połowy.

Prowadzącymi dwiema bramkami byli mielczanie. Podopieczni trenera Tomasza Sondeja zresztą bardzo dobrze zaczęli drugą część gry. W 32.minucie było już 18:15 i wydawało się, że nasza drużyna jest na dobrej drodze do końcowego zwycięstwa.

Znakomite zawody rozgrywał Kacper Sobczyk, który całe spotkanie zakończył z dziesięcioma trafieniami na koncie. To właśnie on wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 18:15, a chwilę później było już 19:16 po trafieniu Jakuba Palenia.

Później jednak w naszej grze coś się popsuło. Drużyna z Zabrza od stanu 19:16 doprowadziła do wyniku 20:26. Nasi przeciwnicy zdobyli więc w tym fragmencie gry aż 10 bramek, a nasza drużyna tylko jedną.

Ten fragment gry ustawił mecz już właściwie do końca. Zabrzanie bezpiecznie doprowadzili swoje prowadzenie do końcowej syreny i odnieśli zwycięstwo. Szkoda, bo długimi fragmentami zapowiadało się, że to mielczanie będą po meczu cieszyć się z punktów.

SPR Stal II Mielec – Górnik II Zabrze 28:34 (16:15)

SPR Stal Mielec: Trojanowski – Draguła 4, Osmola 3, Paleń 4, Nadzieja 1, Krzysztofek 1, Sobczyk 10, Polechoński, Ziomek 2, Czajkowski, Dzierga 1, Wilk 2. Trener Tomasz Sondej.