Wracamy do gry!

0
142

31 stycznia PGNiG Superliga wróciła do gry. W pierwszym meczu Azoty Puławy pokonały Chrobrego Głogów. My z kolei swój pierwszy oficjalny mecz w 2021 roku zagramy już najbliższą sobotę. Naszym przeciwnikiem będzie Łomża Vive Kielce. Będzie to zaległy mecz pierwszej kolejki.

Jesienią udało nam się rozegrać 11 z 13 zaplanowanych spotkań. Wszystko oczywiście z powodu pandemii koronawirusa, która przez moment potrafiła skutecznie sparaliżować całe rozgrywki. Nasz zespół też mocno „oberwał”, również mieliśmy zarażonych, a w pewnym momencie nasze mecze były przekładane wręcz seriami.

Na szczęście sytuacja nieco ustabilizowała się w listopadzie i w grudniu i udało nam się odrobić część zaległości. Ostatecznie weszliśmy w 2021 roku z dwoma zaległymi meczami, które rozegramy już w najbliższym czasie.

Już w najbliższą sobotę o godzinie 19 zagramy w Kielcach z mistrzami Polski – Łomża Vive Kielce. Z kolei tydzień później u siebie zmierzymy się z Chrobrym Głogów. Patrząc sucho na tabelę, to ten drugi mecz będzie miał o wiele większy ciężar gatunkowy.

Rundę rewanżową rozpoczniemy 21 lutego od domowego meczu z Górnikiem Zabrze. To spotkanie, podobnie zresztą jak mecz z Chrobrym Głogów, będzie transmitowane w TVP Sport.

Planowo PGNiG Superliga ma swoje rozgrywki zakończyć w maju. Przypominamy jednocześnie, że w tym sezonie nie będzie play-offów. O ostatecznych rozstrzygnięciach zdecyduje więc runda zasadnicza, czyli tabeli po 26. rozegranych seriach spotkań.

Posłuchajcie wypowiedzi trenera Dawida Nilssona po serii meczów przygotowawczych:

Nasze najbliższe mecze:

Łomża Vive Kielce – SPR Stal Mielec/ 06.02 (sobota), godz. 19:00

Transmisja od godziny 18:55 w serwisie Emocje.TV.

SPR Stal Mielec – Chrobry Głogów/ 13.02 (sobota), godz. 13:15

Transmisja od godz. 13:00 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej.

SPR Stal Mielec – Górnik Zabrze/ 21.02 (niedziela), godz. 13:30

Transmisja od godz. 13:15 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej.