Dawid Nilsson: analiza jest nieodłączną częścią naszej pracy

0
153

– Przed nami trudny mecz, jesteśmy jednak przygotowani. Jesteśmy przygotowani taktycznie pod to spotkanie, wiemy, czego możemy się spodziewać po przeciwniku i po poszczególnych zawodnikach na poszczególnych pozycjach – mówi przed poniedziałkowym meczem z Zagłębiem Lubin trener Dawid Nilsson.

W normalnych warunkach drużyna Stali byłaby świeżo po meczu z Gwardią Opole, ale te plany pokrzyżował koronawirus. Poprzednia kolejka w całości została odwołana, a to sprawiło, że mielczanie ostatni mecz zagrali ponad trzy tygodnie temu.

Co zrozumiałe, odwołanie meczu z Opolem wpłynęło na przygotowania do meczu z Zagłębiem. – Gdy pojawiła się informacja, że nie gramy z Gwardią, to zespół dostał dodatkowy jeden dzień na regeneracje – informuje Dawid Nilsson. – Odwołaliśmy trening na siłowni, odwołaliśmy również trening poniedziałkowy i przeszliśmy już do typowego mikrocyklu treningowego przed meczem z Zagłębiem – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PGNiG Superliga wraca do gry. SPR Stal Mielec jedzie na mecz z Zagłębiem

Jak wygląda sytuacja kadrowa mieleckiego zespołu przed tym spotkaniem? – Od początku tygodnia nie mieliśmy pełnego składu, cały czas borykamy się z pewnymi problemami zdrowotnymi. Na szczęście nie jest to COVID-19. Mieliśmy jednak inne problemy, co trochę nam przeszkadzało w przygotowaniach do tego meczu, aczkolwiek robimy wszystko, by być jak najlepiej przygotowanymi – podkreśla trener SPR Stali.

– Przez cały czas analizowaliśmy grę Zagłębia. Mam zresztą bardzo dużo materiałów dotyczących tego zespołu, czy to z zeszłego sezonu, czy to z obecnego. Analiza jest nieodłącznym elementem pracy trenera. To jest moją rolą przygotować zespół pod przeciwnika, z którym będziemy grali.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Historia nie jest sprzymierzeńcem. W Lubinie szło nam wyjątkowo trudno

– Jesteśmy przygotowani taktycznie pod to spotkanie, wiemy, czego możemy się spodziewać po przeciwniku i po poszczególnych zawodnikach na poszczególnych pozycjach – zaznaczył trener Nilsson.

Początek meczu Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec w poniedziałek (12 października) o godzinie 17:30. Transmisja w Emocje.TV.