Sparingowe granie czas zacząć!

0
128

VIII Memoriał im. Antoniego Weryńskiego już 14-15 sierpnia, lecz zanim mielczanie będą gospodarzami najmocniej obsadzonego przedsezonowego turnieju w Polsce, już w piątek wybiegną na boisko by rozegrać pierwszy ze sparingów. Rywalami podopiecznych Dawida Nilssona i Marcina Basiaka będzie Grupa Azoty SPR Tarnów.

Tarnowianie poprzedni sezon zakończyli na ostatnim miejscu w lidze, czego efektem była zmiana trenera. Marcina Markuszewskiego zastąpił świetnie znany w Kaliszu Patrick Liljestrand, który do zeszłorocznego beniaminka PGNiG Superligi ściągnął z Kalisza Caspera Liljestranda (prywatnie syn) oraz Kirila Kniaziewa – jednego z czołowych strzelców MKS-u.
Nasi najbliżsi rywale pierwszą potyczkę kontrolną mają już za sobą, gdyż w ubiegły piątek we własnej hali zremisowali właśnie z MKS-em Kalisz 18:18.

Dla Stali będzie to pierwszy przedsezonowy sprawdzian, a zarazem szansa debiutu dla trzech nowych zawodników – Kosty Petrovicia, Dzianisa Krytskiego oraz Ramona Oliveiry. W akcji nie zobaczą ich niestety kibice, którzy ze względu na sytuacje epidemiologiczną w naszym kraju nie zostaną wpuszczeni na trybuny. Mecz nie będzie także transmitowany w internecie.

SPR Stal Mielec – Grupa Azoty SPR Tarnów, 07.08.2020, godz. 18:30, hala sportowa przy ul. Grunwaldzkiej 7, Mielec.