ZTR Zaporoże zwycięzcą VII Memoriału im. Antoniego Weryńskiego!

0
115

ZTR Zaporoże triumfował w VII Memoriale im. Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego z okazji 80-lecia Stali Mielec. Wicemistrz Ukrainy w finale pokonał mielecką Stal 29:27.

Zanim jednak na parkiet wybiegły oba zespoły o 10:00 rozegrano mecz o III miejsce, gdzie Piotrkowianin Piotrków Trybunalski podejmował 1-ligowe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
Spotkanie od samego początku układało się pod dyktando podopiecznych Bartosza Jureckiego i po dwóch szybkich bramkach Adriana Turkowskiego Piotrkowianin prowadził 2:0, tym samym w w kolejnych minutach powiększając swoją przewagę, Ostatecznie do przerwy KSZO z Dawidem Rusinem w składzie przegrywało aż 17:6

Druga odsłona to w dalszym ciągu dominacja siódmego zespołu zeszłego sezonu PGNiG Superligi, gdzie prym wiódł Bartosz Nastaj – zdobywca siedmiu bramek. KSZO mimo sporej straty nie poddało się i walczyło do samego końca, lecz ostatecznie musiało przełknąć gorycz wysokiej porażki, gdyż Piotrkowianin zwyciężył 34:18 i tym samym zajął III miejsce w Memoriale.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – KSZO Ostrowiec Św. 34:18 (17:6)

Piotrkowianin: Kowalczyk 5, Turkowski 3, Mastalerz 1, Woynowski, Iskra 2, Procho, Kaźmierczak, Szopa 2, Swat 4, Nastaj 7, Surosz 1, Pyrka, Mróz 1, Sobut 1, Pacześny 5, Rutkowski 2, Kot

KSZO: Grabowski 6, Kowalczyk, Cukierski, Kogutowicz 2, Granat, Włodarski 2, Pawlik 1, Włoskiewicz 5, Zielonko, Chmielewski 1, Jagiełło, Rusin 1, Hubka, Kijewski, Baran, Piątkowski

Strzelanie w finale rozpoczął Andriy Akimenko, lecz Stal odpowiedziała bardzo szybko, a dokładniej zrobił to Hubert Kornecki, który pod nieobecność Michała Wypycha i Jakuba Ćwięki jest obok wracającego po urazie Daniela Dutki jedynym lewym rozgrywającym w zespole Dawida Nilssona.
Kolejne minuty spotkania to bardzo wyrównana i zacięta walka, choć cały czas jednobramkowe prowadzenie utrzymywali goście z Ukrainy, lecz w 9. minucie uległo to zmianie, gdyż po bramce Piotra Krępy Stal wyszła na prowadzenie 6:5. Niestety w samej końcówce pierwszej połowy gospodarzom przytrafiło się kilka prostych błędów przez co do szatni schodzili przegrywając 14:17.

Druga odsłona zaczęła się bardzo intensywnie, a największą bronią „Czeczeńców” ponownie była twarda obrona, która świetnie funkcjonowała również w poprzednich meczach kontrolnych. Niestety po kwadransie wyrównanej gry widoczną przewagę zaczął uzyskiwać ZTR, który prowadził już nawet 26:19.
Stal pomimo sporej straty nie poddała się i mozolnie zaczęła odrabiać straty, lecz na ich całkowite zniwelowanie zabrakło czasu, i to ZTR Zaporoże wygrywając 29:27 triumfował w całym turnieju.

SPR Stal Mielec – ZTR Zaporoże 27:29 (14:17)

SPR Stal: Wilk 6, Krępa 5, Skuciński, Kozioł, Mochocki 1, Miedzińśki, Kornecki 3, Grzegorek, Andjelić, Wiśniewski, Valyntsau 5, Jędrzejewski, Adamczak, Olszewski, Dutka, Krupa 4, Chodara 3, Witkowski

ZTR: V’Yunyk, Severin 1, Strelnikov, Akimenko 9, Burzak, Konstantinov 3, Ganchev 1, Isanchuk 2, Dereviaknin, Artemenko 3, Tilte 3, Veremczuk, Zalevsky 3, Scherbak 1, Hlashak, Ilczenko 3

Na zakończenie przyszedł czas na przyznanie nagród indywidualnych oraz wręczenie pamiątkowych pucharów, które w ręce kapitanów zespołów przekazali Magdalena Weryńska-Zarzecka – córka Antoniego Weryńskiego, Paweł Pazdan – Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Mielca oraz Zbigniew Tymuła – Radny Powiatu Mieleckiego.

Wszystkim zespołom, jak i zawodnikom dziękujemy za sportową walkę, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!

Partnerem turnieju jest Województwo Podkarpackie.