I dzień Memoriału: ZTR i Stal w finale

0
114

W piątek rozpoczął się VII już Memoriał im. Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego z okazji 80-lecia Stali Mielec. W hali przy ulicy Grunwaldzkiej oprócz gospodarzy zaprezentowali się również zawodnicy Piotrkowianina, KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego i ukraińskiego ZTR-u Zaporoże.

Turniejowe granie o 17:00 rozpoczął pojedynek Piotrkowianina z ZTR-em i od samego początku warunki na boisku dyktował Wicemistrz Ukrainy, który przede wszystkim bazował na twardej grze w obronie, zaś w ofensywie skutecznie wykorzystywał obrotowego, dzięki czemu do przerwy ZTR prowadził wysoko, bo aż 19:11.
Nieoczekiwanie druga połowa przyniosła nam sporo emocji, gdyż Piotrkowianin – jak to ma w zwyczaju – postanowił walczyć do końca i z każdą upływająca minutą przewaga gości z Ukrainy topniała, a w 56. minucie wyniosła już tylko jedną bramkę (25:26). Końcówka nie ułożyła już się jednak po myśli podopiecznych Bartosza Jureckiego i to ZTR zameldował się w finale wygrywając 26:29.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – ZTR Zaporoże 26:29 (19:11)

Piotrkowianin: Kowalczyk Turkowski 2, Mastelarz 1, Woynowski, Iskra 1, Procho, Kaźmierczak 1, Szopa 8, Swat 1, Nastaj 2, Surosz 4, Pyrka, Mróz, Sobut 4, Pacześny, Tórz, Rutkowski 2, Kot

ZTR: Vyunyk, Severin 2, Strelnikov 2, Akimenko 7, Buyzak, Konstantinov 2, Ganchev 3, Isanchuk 1, Dereviankin Artemenko 2, Tilte 2, Yeremchuk, Zalevsky 3, Sherbak, Hlushak, Ilchenko 5.

W drugim piątkowym meczu mielecka Stal podejmowała 1-ligowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w którego barwach zadebiutował Dawid Rusin – wychowanek mielczan, który najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu.
Początek spotkania był dość wyrównany, z minimalnym wskazaniem na Stal, ponieważ ta rozkręcała się bardzo powoli, i dopiero w 20. minucie zdołała odskoczyć rywalom na cztery trafienia, tym samym kończąc pierwszą odsłonę prowadzeniem 18:13.
Drugie 30. minut upłynęło już zupełnie pod dyktando gospodarzy, gdyż Ci regularnie powiększali swoją przewagę. Nie była to niespodzianka biorąc pod uwagę etap przygotowań na którym znajdują się oba zespoły, choć drużynie z Ostrowca w żadnym wypadku nie można było odmówić ambicji i woli walki, ponieważ pomimo wygranej Stali 35:24 KSZO walczyło do samego końca.

SPR Stal Mielec – KSZO Ostrowiec Św. 35:24 (18:13)

SPR Stal: Andjelić, Wiśniewski, Witkowski – Wilk 5, Krępa 2, Skuciński 2, Kozioł 4, Mochocki 2, Kornecki 2, Grzegorek 3, Jędrzejewski 2, Valyntsau 2, Adamczak 2, Chodara 2, Olszewski 1, Dutka 1, Krupa 4, Miedzińśki 1

KSZO: Grabowski 6, Kowalczyk 3, Cukierski 2, Kogutowicz 2, Granat, Włodarski 3, Pawlik 2, Włoskiewicz 4, Zielonko, Chmielewski 1, Jagiełło, Rusin, Hubka 1, Kijewsk, Baran, Piątkowski

W sobotę również rozegrane zostaną dwa spotkania. Na 10:00 zaplanowano mecz  o 3. miejsce, gdzie walczyć bedą zespoły Piotrkowianina oraz KSZO, zaś w finale o godzinie 12:00 zmierzy się Stal z ZTR-em.