Z Piotrkowianinem na zakończenie rundy zasadniczej

0
134

W najbliższą środę rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy zasadniczej PGNiG Superligi. Mielczanie na własnym parkiecie podejmą Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Podopieczni Dmytro Zinchuka w tym sezonie spisują się znakomicie i są rewelacją trwających rozgrywek. Piotrkowianin z dorobkiem 26 punktów zajmuje obecnie 8 miejsce w lidze i jest już pewien udziału w rundzie finałowej.

Stal czeka zaś walka o utrzymanie, lecz pod wodzą Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka zespół spisuje się o wiele lepiej, co pokazały ostatnie zwycięstwa z Wybrzeżem Gdańsk, Arką Gdynia i w ostatniej kolejce z Pogonią Szczecin, a to właśnie z tymi zespołami Stal stoczy bój o pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.
Bolączką mielczan są jednak kontuzje, które w ostatnim czasie nawiedziły zespół. Do końca sezonu na pewno nie zagra kapitan – Łukasz Janyst, a pod znakiem zapytania stoją występy Tomasza Grzegorka i Daniela Dutki. Do zdrowia wrócić jednak powinien w najbliższym czasie Marcin Miedziński.

W tym sezonie oba zespoły mierzyły się już ze sobą. W Piotrkowie Trybunalskim górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 34:26. W ostatnich 17 bezpośrednich pojedynkach to jednak Stal triumfowała 12 razy. Piotrkowianin górą był czterokrotnie, zaś raz padł remis.
Statystyki przemawiają więc, na korzyść „Czeczeńców”, lecz w środowym spotkaniu faworytem będą goście. Kibice mogą jednak spodziewać się bardzo zaciętego meczu, gdyż emocji w bezpośrednich starciach obu zespołów nigdy nie brakowało.

26. seria PGNiG Superliga: SPR Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Tryb., 04.04.2019, godz. 19:30, hala sportowa przy ulicy Grunwaldzkiej 7, Mielec