Stal triumfuje w Szczecinie!

0
99

Przed spotkaniem trudno było wskazać wyraźnego faworyta, lecz atut własnego boiska przemawiał na korzyść gospodarzy, tym bardziej, że dla Stali Szczecin od zawsze był bardzo niewygodnym terenem.

Ostatnie tygodnie dla mielczan są dosyć trudne, gdyż mimo o wiele lepszej gry zespół dotknęła plaga kontuzji, w związku z czym trenerzy Michał Przybylski i Marcin Basiak nie mogli w meczu 25. kolejki postawić na Łukasza Janysta, Marcina Miedzińskiego, Tomasza Grzegorka i Daniela Dutkę. Braki szczególnie było widać na samym początku, kiedy to inicjatywę na parkiecie przejęli gospodarze, którzy po kwadransie prowadzili 11:7.
W bramce gości świetnie spisywał się jednak Goran Andjelić, a jego interwencje tylko napędzały kolegów w ataku. Efektem tego było doprowadzenie do remisu, a następnie zejście do szatni przy prowadzeniu 17:15.

W drugiej odsłonie „Czeczeńcy” pomimo braków kadrowych nie zamierzali odpuszczać, a ciężar gry na swoje braki wziął Bartosz Kowalczyk i Matej Sarajlić. Pewnym punktem zespołu był również Piotr Krępa, dzięki czemu Stal zdobywała kolejne bramki przybliżające ją do zwycięstwa.
W końcówce emocji jednak nie brakowało, gdyż Pogoń nie pozwoliła gościom odskoczyć. Mielczanie w samej końcówce ponownie pokazali jednak „Czeczeński” charakter, którego tak brakowało we wcześniejszej części sezonu, i tym samym wygrali 31:28!

Była to przedostania kolejka rundy zasadniczej. W ostatniej Stal zmierzy się z Piotrkowianinem, a mecz ten odbędzie się już w najbliższą środę w Mielcu o godzinie 19:00. Następnie sześciu ostatnim drużynom w tabeli punkty zostaną wyzerowane. Drużyny te walczyć będą o utrzymanie w PGNiG Superlidze rozgrywając między sobą po dwa mecze.

 

Sandra Spa Pogoń Szczecin – SPR Stal Mielec 28:31 (15:17)

Sandra Spa Pogoń: Bartosik, Zapora – Wąsowski, Krupa 8, Bosy 8 (1/1), Mróz, Biernacki, Jońca 1, Jedziniak 1, Krysiak 1, Matuszak, Rybski 2 (1/2), Miłek, Zaremba 6, Fedeńczak 1.
Karne: 2/3.
Kary: 8 min. (Wąsowski – 6 min., Jońca – 2 min.).
Czerwona kartka: Adam Wąsowski w 55. minucie meczu z gradacji kar.

SPR Stal: Andjelić, Wiśniewski – Wilk 4 (3/3), Krępa 5, Wypych 1, Skuciński 1, Rusin 1, Mochocki 2, Sarajlić 5, Kowalczyk 8 (0/1), Krajewski, Krupa 1, Rutkowski 3.
Karne: 3/4.
Kary: 10 min. (Rutkowski – 4 min., Krępa, Mochocki, Kowalczyk – 2 min.).

Sędziowie: Bąk, Ciesielski (obaj z Zielonej Góry).