Stal podejmuje Górnika Zabrze

0
133

Marzec dla podopiecznych Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka jest bardzo pracowity, gdyż zaczynając od spotkania w Opolu, Mielczanie w dziesięć dni na ligowe parkiety wybiegną czterokrotnie, kolejno w meczach z Górnikiem Zabrze, Arką Gdynia i PGE VIVE Kielce. Starcie z Górnikiem już w tą środę w Mielcu!

Zabrzanie od lat są czołowym zespołem PGNiG Superligi, lecz w tym sezonie zachwycają szczególnie. Zespół prowadzony przez charyzmatycznego Rastislava Trtika w obecnej edycji rozgrywek już dwukrotnie urywał punkty Orlen Wiśle Płock, w jednym ze spotkań wygrywając w regulaminowym czasie gry, zaś w drugim ulegając dopiero po rzutach karnych. Dwukrotnie słabsze od Zabrzan okazały się również Azoty Puławy.

W zespole „Trójkolorowych” występuje dwóch naszych byłych zawodników, a mowa rzecz jasna o Rafale Glińskim i Michale Adamuszku, którzy stanowią o sile Górnika. Bardzo mocnym punktem zespołu ze śląska jest również bramka, której strzegą kapitalny Martin Galia oraz Mateusz Kornecki, który po sezonie przeniesie się do PGE VIVE Kielce.

Po zmianie trenera Stal jest zespołem nie do poznania. „Czeczeńcy” pod wodzą Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka rozegrali dotychczas trzy spotkania i w każdym z nich pokazali charakter oraz wolę walki. Punkty udało się zdobyć w starciu z Wybrzeżem Gdańsk, lecz w spotkaniach w Głogowie i Opolu mielczanie również pokazali się z bardzo dobrej strony przegrywając w nieznacznie, kolejno 24:25 oraz 31:33.

W środowym pojedynku faworyt może być tylko jeden, aczkolwiek w ostatnich spotkaniach „Biało-Niebiescy” udowadniali, że potrafią nawiązać walkę w każdym, i miejmy nadzieję, że podobnie będzie i tym razem!

22. seria PGNiG Superliga: SPR Stal Mielec – NMC Górnik Zabrze, 13.03.2019, godz. 19:00, Mielec