Wymagająca inauguracja rundy wiosennej

0
98

W środę mieleccy szczypiorniści zainaugurują rundę wiosenną w PGNiG Superlidze. Dla podopiecznych Tomasza Sondeja nie będzie to jednak łatwy początek, gdyż do Mielca przyjedzie Wicemistrz Polski – Orlen Wisła Płock!

Płocczanie na półmetku sezonu niespodziewanie zajmują jednak w tabeli trzecie miejsce, gdyż oprócz PGE VIVE Kielce wyprzedza ich jeszcze świetny w tym sezonie Górnik Zabrze. To własnie zawodnicy ze Śląska w 6. kolejce niespodziewanie pokonali podopiecznych Xaviera Sabate, którzy przed kilkoma miesiącami przeszli sporą zmianę kadrową, a do zespołu dołączył min. król strzelców Mistrzostw Europy – Ondrej Zdrahala, czy też Renato Sulić, który ostatnie lata swojej kariery pędził w Telekomie Veszprem.

Sporo zmian przed sezonem było również w Mielcu, lecz te swoją kontynuację miały także w przerwie zimowej. Trenerem, jak i bramkarzem przestał być Krzysztof Lipka, a na ławce trenerskiej zastąpił go dotychczasowy asystent – Tomasz Sondej. Z powodów rodzinnych kontrakt za porozumieniem stron został rozwiązany zaś z Rudolfem Cuziciem, a do SPR-u Tarnów przeniósł się Kacper Pawłowski. W drugą stronę powędrował zaś Daniel Dutka – najlepszy strzelec w 1. lidze, który w „Biało-Niebieskich” barwach zdążył już pokazać się z dobrej strony w meczach sparingowych.

Dla „Czeczeńców” runda rewanżowa w PGNiG Superlidze będzie niesamowicie ważna, gdyż ta pierwsza mielczanom kompletnie nie wyszła, czego skutkiem jest przedostatnie miejsce w tabeli na półmetku rozgrywek. W środę o punkty będzie jednak niesamowicie trudno, lecz mielczanie w tym sezonie potrafili już stawić czoła PGE VIVE i miejmy nadzieję, że podobnie będzie również podczas starcia z Orlen Wisłą Płock!

15.seria PGNiG Superliga: SPR Stal Mielec – Orlen Wisła Płock, 30.01.2019,godz. 19:00, hala sportowa przy ulicy Grunwaldzkiej 7, Mielec.