Kolejny dobry mecz rezerw

0
164

Nasz II zespół zgłoszony na początku sezonu do rozgrywek II ligi składa się głównie z juniorów, i od samego początku celem nie były zwycięstwa, a ogrywanie młodzieży, która w Lidze Podkarpackiej nie może liczyć na zbyt wiele meczów. O ile na początku rozgrywek podopieczni Marcina Basiaka odstawali poziomem od innych zespołów, o tyle obecnie są wstanie nawiązać walkę niemal z każdym.

Kolejny przykład mieliśmy w niedzielne popołudnie, kiedy to do Mielca przyjechał Orzeł Przeworsk, który zwyciężył w pierwszej rundzie 28:22. Tym razem to również goście byli faworytem, tym bardziej, że w Stali nie mogło wystąpić trzech czołowych zawodników.

Początek spotkania należał jednak do S”Biało-Niebieskich”, lecz goście bardzo szybko się przebudzili i zdołali odrobić kilku bramkową stratę. Kolejne minuty były już jednak bardzo wyrównane, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:15 dla zawodników z Przeworska.

Druga połowa również była bardzo zacięta, lecz z czasem przewagę zaczęli uzyskiwać goście, którzy wyszli nawet na cztery bramki przewagi. Mielczan to jednak nie zraziło i podopieczni Marcina Basiaka zdołali wyrównać, a końcówka meczu ponownie była tak wyrównana, że zwycięstwo mogła odnieść każda z drużyn. Ostatecznie przypadło ono Orłowi Przeworsk, który zwyciężył 29:27.

SPR Stal Mielec – Orzeł Przeworsk 29:27 (15:16)

SPR Stal: Sarama, Polak – Dzierga 1, Osmola 2, Wilk 1, Nadzieja, Chudzik 2, Batko, Kilian 1, Jacek 3, Paleń 1, Ziomek 7, Mrozik 3, Kozioł 6.

Orzeł: Proć, Czapka, Kośla, Sołek, Leja, Krzych 1, Gancarz 7, Bakowski 3, Kornafel 2, Gromny, Rybak 4, Litwińczuk 3, Radwański 3, Kotowicz, Wańkowicz 6, Owoc.