Rok kończymy porażką w Kwidzynie

0
127

Nie ma co ukrywać że 2018 rok w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja do najlepszych nie należał, a podsumowaniem nieudanych miesięcy był wyjazdowy mecz z MMTS-em Kwidzyn, który zakończył się bolesną porażką.

Faworytem spotkania bez wątpienia byli gospodarze, lecz starcia Stali z MMTS-em zawsze były bardzo wyrównane, bez względu na miejsca obu zespołów w ligowej tabeli. Niestety taki scenariusz tym razem nie miał miejsca, gdyż od samego początku swój styl gry narzucili podopieczni Tomasza Strząbały, którzy bardzo szybko objęli kilku bramkowe prowadzenie, a duża w tym zasługa Andrzeja Kryńskiego, który w całym spotkaniu rzucił łącznie 10 bramek. Przewaga Kwidzynian byłaby jeszcze bardziej wyraźna, gdyby nie świetna postawa w bramce Krzysztofa Lipki ratującego swój zespół w sytuacjach wręcz beznadziejnych. To było jednak za mało, aby można było myśleć o pozytywnym rezultacie i po pierwszej połowie MMTS prowadził 18:10.

W drugiej części spotkania przez pierwszy kwadrans zobaczyliśmy zupełnie inną Stal, która w końcu zaczęła walczyć w obronie. Świetnie w bramce spisywał się drugi z bramkarzy – Tomasz Wiśniewski, lecz w kocowym rozrachunku na nic się to zdało, gdyż kompletnie szwankowała skuteczność, a dodatkowo „Biało-Niebiescy” prawie w ogóle nie sprawiali zagrożenia z lewego oraz prawego rozegrania. Stal swoje akcje opierała na duecie Kowalczyk-Krępa, lecz to było zdecydowanie za mało. Dość powiedzieć, że tego dnia skrzydłowi nie oddali żadnego rzutu, gdyż podania w narożniki boiska po prostu nie dochodziły.
-Odejmując dwóch skrzydłowych mamy w polu czterech graczy, a czterech na sześciu nie da się wygrać – grzmiał na pomeczowej konferencji Tomasz Sondej.
Ostatecznie mielczanie przegrali 29:20 i przerwę w rozgrywkach spędzą na przedostatnim miejscu w tabeli, co jest zdecydowanie poniżej możliwości zespołu, który jeszcze nie tak dawno potrafił nawiązać walkę z najlepszymi.

 

MMTS Kwidzyn – SPR Stal Mielec 29:20 (18:10)

MMTS: Szczecina (12/31, 39%), Dudek (0/1) – Kryński 10, Adamski 5, Orzechowski 3, Potoczny 3, Peret 2, Krieger 2, Nogowski 2/1, Grzenkowicz 1, Janiszewski 1, Landzwojczak, Rosiak, Przytuła, Ossowski

SPR Stal: Lipka (6/19, 32%), Wiśniewski (10/25, 40%) – Kowalczyk 8, Krępa 4, Rutkowski 2, Sarajlić 2, Cuzić 1, Grzegorek 1, Wypych 1, Miedziński 1, Janyst, Skuciński, Wilk, Krupa