Z Gwardią przed przerwą na reprezentację

0
117

Już w najbliższą środę podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja wybiegną po raz ostatni na parkiet przed przerwą na reprezentację. Rywalem będzie Gwardia Opole z Wiktorem Kawką w składzie.

Wiktor do zespołu Rafała Kuptela przeniósł się po zakończeniu poprzedniego sezonu, kiedy to Gwardia porozumiała się z mieleckim klubem w kwestiach finansowych. Opolanie początku rozgrywek nie mogą jednak zaliczyć to całkiem udanych, gdyż musieli już uznać wyższość PGE VIVE Kielce (26:36), Piotrkowianina (przegrana po karnych), Orlen Wisły Płock (24:37) i Azotów Puławy (22:34).
Na podwórku międzynarodowym „gwardziści” również zapewne liczyli na coś więcej, aczkolwiek marzeń bardzo szybko pozbawiło ich Gorenje Velenje, które dzięki lepszemu bilansowi bramkowegu awansowało do kolejnej rundy pucharu EHF. Trzeba jednak przyznać, że Gwardia potrafiła nawiązać walkę z teoretycznie mocniejszym rywalem i do awansu brakło naprawdę niewiele.

W Mielcu o puchary europejskie narazie martwić się nie muszą, gdyż „Biało-Niebiescy” coraz większe problemy mają na krajowym podwórku. Po siedmiu kolejkach „Czeczeńcy” punktowali tylko w dwóch meczach z Zagłębiem Lubin i MMTS-em Kwidzyn, gdzie przegrali po karnych. O ile porażki z Azotami Puławy i Orlen Wisłą Płock były w pewnym sensie wkalkulowane, o tyle przegrane z MKS-em Kalisz, Chrobrym Głogów i Wybrzeżem Gdańsk bolą o wiele bardziej, gdyż byli to rywale zdecydowanie w zasięgu „Biało-Niebieskich.”
Gwardia również nie jest rywalem z którym nie można by było podjąć walki. Najlepiej niech świadczy o tym wynik spotkania z zeszłego sezonu, kiedy to Stal zwyciężyła u siebie 40:38!

 

8. seria PGNiG Superliga: SPR Stal Mielec – Gwardia Opole, 17.10.2018, godz. 19:00, Hala sportowa przy ulicy Grunwaldzkiej 7, Mielec