Rehasport Clinic Partnerem Medycznym SPR Stal Mielec!

0
149

Czołowa klinika medyczna w Polsce – Rehasport Clinic – została oficjalnym Partnerem Medycznym SPR Stal Mielec. – Bardzo nas to cieszy, bo piłka ręczna jest sportem kontaktowym, a co się z tym wiąże, urazowym. Fachowa pomoc medyczna najlepszych specjalistów w Polsce da naszym zawodnikom większe poczucie bezpieczeństwa – komentuje prezes Zarządu SPR Stal Mielec Paweł Wacławik.

Umowa podpisana przez prezesa klubu Pawła Wacławika oraz członka zarządu SPR Stal Romana Babulę, a także prezesa Rehasport Clinic dra Witolda Duzińskiego i wiceprezesa Piotra Lacha, obowiązuje od początku sezonu ligowego 2018/2019.

– Do tej pory nasi zawodnicy byli leczeni indywidualnie, a umowa o współpracy z Rehasport Clinic zapewnia nam dużo lepszą obsługę niż pacjentom indywidualnym. Rozmowy z Rehasport Clinic trwały kilka miesięcy, ale cieszę się, że ostatecznie zakończyły się sukcesem – podkreśla prezes klubu Paweł Wacławik.

Rehasport Clinic będzie posiadać tytuł Partnera Medycznego SPR Stal Mielec. – Fakt, że nasza sportowa rodzina staje się coraz większa, sprawia mi dużo radości. Od lat leczymy reprezentantów Polski w piłce ręcznej, jesteśmy Oficjalnym Partnerem Medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a teraz z pomocy naszych specjalistów będą mogli korzystać zawodnicy i trenerzy jednej z najlepszych drużyn w kraju. Chciałbym podkreślić, że nie skupiamy się tylko na leczeniu urazów graczy, ale też na jak najlepszym przygotowaniu ich do rywalizacji – mówi prezes Zarządu Rehasport Clinic dr Witold Dudziński.

Zawodnicy Stali występujący w PGNiG Superlidze dwukrotnie w ciągu roku będą poddani Biomechanicznej Ocenie Funkcjonalnej. To zestaw badań i testów, które wsparte odpowiednią diagnostyką pozwalają lokalizować i eliminować tzw. słabe ogniwa, czyli miejsca zagrożone urazami. Te zaś mogą być zupełnie inne u każdego z graczy. Wyniki badań wspomagają także kontrolę procesu treningowego, pozwalają dostosować ćwiczenia, także w przypadku rehabilitacji pourazowej. W konsekwencji trening odbywa się w sposób bezpieczny i przyjazny dla zawodnika. – Dzięki współpracy z Rehasport Clinic, jako klub, stajemy się bardziej wiarygodnym partnerem także dla samych zawodników. Zapewniamy im większe bezpieczeństwo i pomoc ze strony najlepszych specjalistów w Polsce – twierdzi prezes Wacławik.