Rezerwy zainaugurowały sezon w II lidze!

0
103

W sobotę II zespół SPR Stali Mielec rozegrał swój pierwszy oficjalny mecz w II lidze, a podopieczni Marcina Basiaka zmierzyli się nie z byle kim, gdyż do Mielca przyjechał AZS UJK Społem Kielce, czyli zespół, który w zeszłym sezonie zwyciężył w całych rozgrywkach.

Na papierze kielczanie byli więc zdecydowanym faworytem i bardzo szybko udowodnili to również na parkiecie. Dość powiedzieć, że podopieczni Marcina Basiaka w 20. minucie mięli na swoim koncie zaledwie dwie bramki przy 13 trafieniach gości. Młodzi mielczanie dorzucili przed przerwą jeszcze 3 bramki, lecz i tak do szatni schodzili przegrywając 6:16.

Druga odsłona nie przyniosła szczególnych zmian, a zespół z Kielc zdołał jeszcze powiększyć swoją przewagę i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 26:12 na korzyść gości.

Dla młodych Mielczan była to bolesna inauguracja ligi, lecz podopieczni Marcina Basiaka składający się głównie z juniorów z pewnością wyciągną z tej lekcji odpowiednie wnioski, gdyż po starciu z faworytem rozgrywek przyjdzie czas na zespoły, z którymi można realnie myśleć o punktach.

Kolejne spotkanie „Biało-Niebiescy” rozegrają już w najbliższą niedzielę, również w Mielcu o godzinie 12:00, a rywalem będzie AZS AGH Kraków.

SPR Stal Mielec – AZS UJK Społem Kielce 12:26 (6:16)
SPR Stal: Żyła, Osmola 1, Wilk 3, Nadzieja, Chudzik, Batko, Kilian, Jacek, Paleń, Ziomek 1, Mrozik, Kozioł 4, Styczeń 3, Kusibab, Witkowski.

UJK Kielce: Bernacki 3, Papaj, Bulski 2, Boszczyk 1, Curyło 1, Kubicki 1, Jastrząb, Stępnik 3, Szafarcztk 7, Siedlarz, Czerwiński, Bysiak 1, Sornat 2, Hady, Grzesik 5.