Powrót do korzeni

0
169

Już w najbliższy piątek podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja zagrają na wyjeździe z MKS-em Kalisz, a wyjazd do Wielkopolski, to dla każdego zespołu grającego w PGNiG Superlidze w pewnym sensie pielgrzymka, gdyż to właśnie tam narodziła się polska piłka ręczna, a dokładniej w Szczypiornie, które obecnie jest jedną z dzielnic Kalisza.

MKS w zeszłym sezonie nosił łatkę beniaminka, lecz już na samym początku kaliszanie pokazali, że z dostarczycielami punktów nie będą mięli nic wspólnego. Zespół Pawła Ruska przed startem rozgrywek przeszedł sporą metamorfozę. Do drużyny dołączył min. były reprezentant Polski Zbigniew Kwiatkowski, a kolejni gracze szeregi MKS-u zasilali w trakcie sezonu, jak choćby Marek Szpera, który aktualnie stanowi o sile zespołu.
Początek ligi jak dotąd nie układa się po myśli naszych piątkowych rywali, którzy nie zdobyli jeszcze punktów. O ile porażek z Orlen Wisłą Płock (26:29) i Azotami Puławy (24:28) można było się spodziewać, o tyle przegrana we własnej hali z Zagłębiem Lubin 27:29, odbiła się dość głośnym echem jako niespodzianka, tym bardziej, że w starciach z Wisłą i Azotami MKS zaprezentował się bardzo dobrze.

Dla Stali jest to w pewnym sensie wskazówka, że Marka Szperę i spółkę da się pokonać. „Biało-Niebieskim” sztuka ta w zeszłym sezonie nie udała się ani razu, gdyż najpierw ponieśli porażkę na wyjeździe 27:30, zaś na własnym parkiecie również musieli uznać wyższość rywala przegrywając 29:34.
Początek tego sezonu dla „Czeczeńców” również nie jest udany , choć mielczanie także mierzyli się z Orlen Wisłą Płock i Azotami Puławy. Różnica jest jednak taka, że spotkania te zakończyły się dość wyraźnymi zwycięstwami zeszłorocznych medalistów Mistrzostw Polski. Wisła wygrała 38:22, zaś Azoty 41:24.
Dorobek Stali w lidze nie jest jednak zerowy, gdyż mielczanie w pierwszej kolejce po kapitalnym meczu  MMTS-em Kwidzyn wywalczyli punkt i mamy nadzieję, że dorobek ten zwiększy się już w piątek!

4. koeljka PGNiG Superligi: MKS Kalisz – SPR Stal Mielec, 21.09.2018, godz. 18:00, Kalisz