Bartosz Kowalczyk w „Siódemce Kolejki”!

0
134

Mecz Stali z Azotami kompletnie nie ułożył się po myśli podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja, którzy zostali pokonani przez brązowych medalistów Mistrzostw Polski bardzo wysoko, 41:24. Pomimo tak wysokiego wyniku na pochwałę zasługuje szczególnie jeden z zawodników, a jest nim wypożyczony na ten sezon do Mielca właśnie z Puław – Bartosz Kowalczyk. Swoim kolegom rzucił w tym spotkaniu 8 bramek i zasłużenie został wybrany do „Siódemki Kolejki”.

Redakcja SportoweFakty.pl tak uzasadniła swój wybór: „Kiedy zaprezentować pełny repertuar, jeśli nie z Azotami, z których jest wypożyczony do Mielca? Właśnie po to Kowalczyk trafił do Stali – brał na siebie odpowiedzialność, odważnie wchodził w obronę, nie bał się starć z rywalami, rzucał z zaskakujących pozycji. Wprawdzie rzucił puławianom osiem goli, ale raczej niespecjalnie ich to zmartwiło. Po pierwsze dlatego, że Kowalczyk był jedynym zagrożeniem ze strony Stali (41:24), a poza tym, takim występem potwierdził, że warto w niego inwestować. Ciekawe, czy za rok doczeka się swojego czasu w Puławach”.

Gratulacje „Kowal” i liczymy na powtórkę w piątek w Kaliszu. Oczywiście z końcowym wynikiem na korzyść Stali!

Całe zestawienie możecie zobaczyć tutaj: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/777815/tarany-z-pomorza-siodemka-3-kolejki-pgnig-superligi