Jeszcze więcej ręcznej plażowej?

0
143

Występy w hali, czy może na piasku? Dlaczego nie jedno i drugie? Z tego założenia wychodzi PGNiG Superliga i PGNiG Summer Superliga, bo od kilku lat mają zbieżne cele, a teraz łączą siły. Fani popularnego szczypiorniaka mogą kibicować przez cały rok, a od teraz wszystkie informacje z rozgrywek halowych i tych na piasku znajdą na stronie internetowej www.pgnig-superliga.pl.

– Robimy to przede wszystkim dla kibiców – wyjaśnia Justyna Woja, dyrektor ds. komunikacji w PGNiG Superlidze. – Sezon halowy kończy się na przełomie maja i czerwca, a równolegle rozpoczynają się rozgrywki na piasku, pod koniec wakacji mamy do czynienia z odwrotną sytuacją. Rozgrywki płynnie się wymieniają, a miłośnicy piłki ręcznej mogą się nią cieszyć cały rok.

PGNiG Superliga i PGNiG Summer Superliga już teraz zapowiadają pracę nad wspólnymi projektami, żeby pokazać, że wymiana pomysłów przechodzi równie sprawnie, jak wymiana zawodników między klubami występującymi w hali i na piasku. Kacper Adamski, Marcin Miedziński, Filip Koper, Tomasz Wiśniewski, Bartosz Wojdak, Maciej Pieńczewski czy Łukasz Zakreta to szczypiorniści znani zarówno z występów w Superlidze, jak i zawodów plażowych, a ich drogą podążają kolejni.

– To niesie ze sobą obopólne korzyści – dodaje Woja. – Turnieje plażowe to dla szczypiornistów halowych naturalny pomost między sezonami. Z uwagi na specyfikę plażowej odmiany, dodatkowo podnoszą swoje umiejętności. Oczywiście to również autonomiczna dyscyplina, gdzie każdy z zawodników walczy o najwyższe cele, ale my widzimy też dużo atrakcji dla kibiców, którzy są świadkami widowiskowych akcji i mogą brać udział w dobrej zabawie.

Zadowolenia z zacieśnienia współpracy między obiema ligami nie kryje także Jakub Malinowski, przedstawiciel organizatora PGNiG Summer Superligi.
– Bardzo cieszymy się z nawiązania oficjalnej współpracy z PGNiG Superligą. Jesteśmy przekonani, że dzięki wspólnym inicjatywom będziemy w stanie zachęcić kolejne zespoły halowe do spróbowania swoich sił na piasku. Zadbamy również o to, by treści dotyczące piłki ręcznej plażowej, które będą publikowane na stronie pgnig-superliga.pl były atrakcyjne dla kibiców i wpływały na wzrost zainteresowania tą jakże efektowną odmianą piłki ręcznej.