Adrian Wojkowski opuszcza Stal

0
134

Od przyszłego sezonu Adrian Wojkowski nie będzie już zawodnikiem mieleckiej Stali. Obrotowy, którzy zasilił „Biało-Niebieskie” szeregi przed sezonem 2017/2018 początku rozgrywek nie mógł zaliczyć do udanych, lecz z meczu na mecz forma Adriana była coraz lepsza, i gdy okazało się, że osiągnęła optymalny poziom „Wojak” doznał kontuzji kolana, co zmusiło go do opuszczenia kilku spotkań PGNiG Superligi.

Po powrocie do zdrowia trenerzy ponownie mogli liczyć na pomoc Adriana, który godnie zastąpił kontuzjowanego Piotra Krępę, a ten w meczu ze Spójnią Gdynia zanotował swój najlepszy występ w karierze trafiając do siatki 9. razy, dzięki czemu został wybrany graczem 27. serii!
Łącznie w 25. meczach do bramki trafiał 39. razy.

Warto również wspomnieć o wydarzeniach, dzięki którym Adrian zaskarbił sobie sympatię kibiców poza boiskiem. Mowa rzecz jasna o odtworzeniu roli popularnego „Siary” z filmu „Kiler”, którą odegrał w produkcji klubowej telewizji z okazji 20-lecia kultowej komedii.
Nie trudno domyśleć się, więc jaka ksywka przylgnęła do Adriana na stałe.

Właśnie jako „Siara” nasz kołowy zaangażował się w akcję „Movember” mającą na celu zachęcanie mężczyzn do badań profilaktycznych. Akcja zakończyła się sporym sukcesem, a Adi spośród wszystkich ambasadorów reprezentujacych każdy klub z PGNiG Superligi uzbierał najwięcej środków na rzecz fundacji „Kapitan Światełko”, co pokazało, że wielkie serce ma nie tylko do walki na parkiecie.

Dziękujemy Adi i życzymy powodzenia!