Reprezentacja Polski B najlepsza na Węgrzech!

0
145

W ostatnim dniu rywalizacji drugich reprezentacji w węgierskim Siofok Biało-czerwoni zremisowali z gospodarzami 25:25. Drużyna Patryka Rombla jako jedyna w stawce nie poniosła porażki i triumfowała w turnieju. Kolejne minuty w narodowych barwach na swoje konto dopisali nasi zawodnicy – Wiktor Kawka i Tomasz Wiśniewski.

Przez całe spotkanie to Węgrzy dyktowali warunki gry, prowadzenie miejscowych w pewnym momencie wynosiło aż cztery trafienia.

Jeszcze na trzy minuty przez zakończeniem niedzielnego meczu gospodarze mieli trzy gole przewagi (25:22), ale Polacy pokazali ogromny charakter, doprowadzili do wyrównania (dwukrotnie trafił Łukasz Rogulski, raz Maciej Majdziński) i wywalczyli cenny punkt.

Najskuteczniejszy w polskich szeregach był Majdziński, prawy rozgrywający zdobył 11 bramek i w ten sposób uczcił swoje 22 urodziny.

WĘGRY B – POLSKA B 25:25 (16:14)

Polska: Schodowski, Szczecina, Wiśniewski – Czuwara 3, Dawydzik 1, Gogola, Góralski 1, Kawka, Kondratiuk, Majdziński 11, Moryń, Mrozowicz 3, Ossowski, Pietruszko, Prymlewicz 1, Rogulski 5, Siwak, Wróbel.