SPR Stal Mielec jedzie do Legionowa!

0
147

Po meczu z Azotami Puławy kibice mieleckiej Stali upewnili się w przekonaniu, że po kilku tygodniowej przerwie ich ulubieńcy nie rozleniwili się i nadal są żądni zwycięstw i punktów. Tych w meczu z faworyzowanymi Azotami Puławy niestety zdobyć się nie udało, choć okazja ku temu była bardzo duża. Podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja nie mają jednak czasu na rozpamiętywanie tego meczu, gdyż już w niedzielę zagrają z KPR-em Legionowo!

Przed sezonem KPR przeszedł spore zmiany kadrowe, a z zespołu odszedł min. świetnie nam znany Tomasz Mochocki. Trenerem został zaś Marcin Smolarczyk, który pomimo braku kilku kluczowych zawodników względem poprzedniego sezonu potrafił wykrzesać z tej drużyny wiele, w związku z czym KPR w lidze jest bardzo groźny, o czym w ostatniej kolejce przekonało się Zagłębie Lubin, które zwyciężyło dopiero po rzutach karnych.
KPR z 9. punktami na koncie zajmuje szóstą lokatę w grupie niebieskiej, a wyższość legionowian w tym sezonie musiały już uznać Piotrkowianin, Spójnia Gdynia i Gwardia Opole.

SPR Stal Mielec pierwszą rundę rozgrywek PGNiG Superligi zakończyła na sensacyjnym 3. miejscu w grupie, a zawodnicy oraz trenerzy zgodnie powtarzali, że zrobią wszystko, aby to miejsce gwarantujące bezpośredni awans do fazy play-off utrzymać. Niestety nie jest i nie będzie to łatwe zadanie, gdyż walka w grupie pomarańczowej jest niezwykle wyrównana.
W ostatniej kolejce „Biało-Niebiescy” musieli uznać wyższość Azotów Puławy, którym zwycięstwo w Mielcu nie przyszło łatwo. Pomimo iż mielczanie nie byli faworytami, to po meczu widać było na twarzach zawodników sportową złość, gdyż Ci zdawali sobie sprawę, że sensacja była naprawdę blisko! Tym samym możemy być pewni, że „Czeczeńcy” do Legionowa pojadą podwójnie zmotywowani!

Oba zespoły w ostatnich miesiącach mierzyły się ze sobą już dwukrotnie, raz w przedsezonowym sparingu, a następnie w ramach ligowych zmagań. W obu przypadkach lepsza okazała się Stal zwyciężając kolejno 38:25 oraz 32:28, co tylko pokazuje jak duży postęp zrobiła drużyna Marcina Smolarczyka w ostatnim czasie.

Niedzielne spotkanie transmitowane będzie w Canal+Sport. Jest to tym samym druga transmisja w przeciągu pięciu dni z udziałem mieleckiej Stali.

KPR Legionowo – SPR Stal Mielec, 21.01.2017, godz. 13:00, Arena Legionowo