65. lecie uczczone w świetle jupiterów!

0
163

25. sierpnia był dniem, kiedy to byli zawodnicy SPR Stali Mielec ponownie razem wybiegli na boisko, aby uczcić 65. lecie piłki ręcznej w Mielcu. Stało się to przy świetle jupiterów na stadionie miejskim w Mielcu!

Początkowo zespoły miały zostać pomieszane i składać się w połowie z byłych jak i obecnych zawodników, lecz ku zdziwieniu wszystkich tuż przed pierwszym gwizdkiem w szatni padła jasna deklaracja  od SPR Stal Mielec Old Boys, która brzmiała: „gramy młodzi na starych”. Odmówić rzecz jasna nie wypadało, a jak się okazało taktyka ta nie zawiodła, a w role trenerów wcielili się Ryszard Skutnik oraz Wojciech Ostrowski.

Spotkanie zaczął olimpijczyk – Robert Zawada, a początek meczu miał nieco niespodziewany przebieg, gdyż bramki zdobywała SPR Stal Mielec Old Boys, a zawodnicy w białych koszulkach mimo wieku pokazali, że szczypiorniaka się nie zapomina, szczególnie jeśli trzeba sprowadzić kogoś do parteru, o czym dobitnie przekonał się min. „uziemiony” w twardy sposób Tomasz Wiśniewski.

Po dwóch połowach z których każda trwała 15. minut na tablicy wyników widniał remis 10:10. Zwycięzcę musiały więc wyłonić rzuty karne, w których zwyciężyło doświadczenie i tym samym SPR Stal Mielec Old Boys triumfowała w całym spotkaniu 13:11!

Po sportowych emocjach wszyscy udali się na wspólny posiłek, który przerodził się w prawdziwą encyklopedię mieleckiej piłki ręcznej, a wspominanie dawnych czasów przeciągnęło się do późnych godzin wieczornych.

Partnerami wydarzenia było Województwo Podkarpackie oraz Miasto Mielec.