65. lat piłki ręcznej w Mielcu. Z tej okazji zagramy na stadionie piłkarskim!

0
144

W 1952 roku przy Fabrycznym Klubie Sportowym powstała pewna sekcja  szczególnie nam bliska. Była nią oczywiście piłka ręczna, która jest ważną częścią naszego miasta już od 65. lat!

Szczypiorniak w Mielcu przeżywał piękne jak i burzliwe momenty. Sekcja znikała nawet z map mieleckiego sportu, lecz nigdy nie opuściła serc mieszkańców. Tak oto w 1963 roku ponownie została zawiązana pisząc w kolejnych latach piękną historię zwieńczoną w 1971 roku Pucharem Polski oraz cztery lata później Wicemistrzostwem naszego kraju.
Na kolejne sukcesy przyszło nam czekać dość długo, lecz mielecka Stal powróciła w wielkim stylu w 2012 roku zdobywając brąz Mistrzostw Polski.

Z okazji 65. lecia naszego klubu w najbliższy piątek o godzinie 19:00 cofniemy się kilkadziesiąt lat wstecz i wrócimy do przeszłości, kiedy to piłkarze ręczni swoje mecze rozgrywali na…trawie.

Zasady takiej gry nie różniły się zasadniczo od tych, które znamy dzisiaj. Drużyny liczyły jednak po 11. zawodników (plus dwaj gracze w rezerwie).
Czas rozgrywki również wynosił godzinę, lecz znaczącą różnicą były rozmiary boiska, o wiele większe od halowego, lecz bez konkretnych rozmiarów. Najmniejsze możliwe mierzyło 55 metrów szerokości i 90 metrów długości, zaś największe: 65 metrów szerokości i 110 długości. Bez zmian pozostawały jedynie wymiary połów, bramek oraz pola karnego.

W piątek po raz kolejny w akcji zobaczymy byłych zawodników naszego klubu oraz rzecz jasna tych obecnych, w związku z czym na pewno warto przyjść na stadion przy ulicy Solskiego 1. i razem z nami wrócić do przeszłości!

UWAGA: Wejście dla kibiców jest bezpłatne, lecz możliwe tylko od strony Solskiego.