Stal zagra w finałach PGNiG Superligi!

0
163

Kilkanaście dni temu mielczanie nie wykorzystali swojej szansy zapewniania sobie upragnionego 5. miejsca w grupie pomarańczowej, gdyż w bezpośrednim pojedynku lepsze okazało się Zagłębie. Już wtedy wiadome było, że wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, lecz niestety podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja byli w pełni zależni od meczu Gwardii Opole z Zagłębiem Lubin, gdyż tylko przegrana „Miedziowych” gwarantowała „Biało-Niebieskim” piątą lokatę, bez względu na wynik z Chrobrym.

Mimo to „Czeczeńcy” pokazali charakter i pokonali w piątek głogowian, aby ze spokojniejszymi głowami czekać na rezultat niedzielnego starcia z Gwardii z Zagłębiem.
Mecz pomiędzy obiema ekipami był niezwykle zacięty, lecz końcówka zdecydowanie należała do podopiecznych Rafała Kuptela, którzy zwyciężyli 34:29, zapewniając sobie trzecie miejsce w grupie pomarańczowej, a Stali piąte!

Tym samym awans „Czeczeńców” do finałów PGNiG Superligi stał się faktem, a rywalem mielczan będzie Górnik Zabrze dowodzony przez Ryszarda Skutnika. Mecz już w ten wtorek o 18:30 w hali gimnazjum nr 2, który pokaże również telewizja CANAL+SPORT.

Musicie być tam razem z nami, bo jest dobrze, a może być jeszcze lepiej!