Stal w sobotę podejmie Pogoń Szczecin. „Nie zamierzamy patrzeć na innych.”

0
139

Już w najbliższy piątek wyruszymy w kolejną daleką eskapadę na północ Polski, tym razem celem będzie Szczecin, gdzie w sobotę o godzinie 18:00 zmierzymy się ze świetnie dysponowaną w ostatnim czasie Pogonią.

Już przed spotkaniem z Piotrkowianinem wielu ekspertów twierdziło, że mecz ten może rozstrzygnąć o losach 5. miejsca w grupie pomarańczowej, gdyż wygrana pozwoli Stali zwiększyć swoją przewagę nad rywalami trzy kolejki przed końcem fazy zasadniczej.
„Czeczeńcy” doskonale o tym wiedzieli i mimo problemów w pierwszej odsłonie, gdzie do szatni schodzili przegrywając 6:12, w drugiej potrafili się podnieść i ostatecznie zwyciężyli 25:23, tym samym powiększając swoją przewagę nad podopiecznymi Dmytro Zinchuka do 5. punktów, zaś nad Zagłębiem Lubin do 6. oczek.

„Biało-Niebieskich” oprócz wyjazdu do Szczecina czekają jeszcze dwa mecze w domu, z Zagłębiem Lubin i Chrobrym Głogów. Znacznie trudniejsze zadanie czeka Piotrkowianina, który podejmie kolejno Gwardię Opole, Górnik Zabrze, oraz KPR Legionowo. „Miedziowi” zaś zagrają na wyjazdach w Elblągu, Mielcu i Opolu.
Wydawać by się więc mogło, że w najbardziej komfortowej sytuacji są podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja, lecz jak zapewnia Michał Chodara nikt z drużyny nie zamierza patrzeć na wyniki Zagłębia i Piotrkowa, które przy korzystnym ułożeniu mogą zapewnić Stali piąte miejsce, gdyż mielczanie do samego końca będą walczyli o zwycięstwo w każdym kolejnym spotkaniu nie oglądając się na innych.

Najbliższa okazja do zrobienia kolejnego kroku w stronę fazy play-off, już w sobotę, kiedy to Stal podejmować będzie będącą na fali Pogoń. Bilans szczecinian w ostatnich dziewięciu meczach może robić wrażenie, ponieważ „Portowcy” polegli tylko dwukrotnie, z Orlen Wisłą Płock i VIVE Tauronem Kielce, tym samym pozostawiając w pokonanym polu Piotrkowianin, dwukrotnie Legionowo (raz w Pucharze Polski), Zagłębie Lubin, Chrobry Głogów, MMTS Kwidzyn oraz Meble Wójcik Elbląg.
Faworytem bez wątpienia będą, więc gospodarze, którzy również walczą o 5. miejsce w swojej grupie, gdyż tuż za ich plecami znajduje się Legionowo z zaledwie dwoma puntami stary.

Jednego możemy być pewni, emocji na pewno nie zabraknie, gdyż dla obu ekip ewentualne punkty będą bardzo cenne.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – SPR Stal Mielec, 25.03/2017, godz. 18:00, Szczecin

 

foto. cubajduk