Marcin Miedziński oraz Krzysztof Lipka w siódemce kolejki!

0
153

Po meczu w Piotrkowie ponownie dwóch naszych zawodników zostało wyróżnionych przez portal SportoweFakty.pl i trafiło do najlepszej siódemki 23. kolejki PGNiG Superligi. Mowa rzecz jasna o Krzysztofie Lipce i Marcinie Miedzińskim!

O ile do obecności naszego grającego trenera wśród najlepszych zdążyliśmy się już przyzwyczaić, o tyle „Miedzin” debiutuje w tymże zestawieniu, tym samym potwierdzając, że na parkietach Superligi czuje się coraz pewniej.
Na zwycięstwo w Piotrkowie Trybunalskim zapracowała cała drużyna, lecz bez wątpienia architektami sukcesu byli właśnie Krzysiek i Marcin – strzelec sześciu bramek.

Portal SportoweFakty.pl tak uzasadnił swoje wybory:

Krzysztof Lipka: „Człowiek-orkiestra. A to poprowadzi drużynę, a to wybroni jej mecz. Lipka w tym sezonie zachwyca i potwierdza, że bramkarze w piłce ręcznej są jak wino. 38-latek ze świetnej strony pokazał się już w poprzedniej serii w meczu w Gdańsku, ale wtedy nie dało to Stali punktów. Inaczej było w sobotę w Piotrkowie. Po pierwszej połowie „Czeczeńcy” przegrywali 6:12, ale do Mielca wrócili z wygraną 25:23. Lipka po przerwie zamurował bramkę i w znaczący sposób przybliżył swój zespół do barażów o play-offy.”

Marcin Miedziński: „Do PGNiG Superligi trafił nieco z przypadku, bo pewnie gdyby nie kontuzje Wiktora Kawki i Michała Wypycha, Stal wcale nie szukałaby zawodnika na lewą połówkę. Do Mielca Miedziński został więc sprowadzony jako opcja awaryjna i przede wszystkim miał podwyższyć środek obrony zespołu. „Liczymy na jego uniwersalność” – mówili wtedy w Stali i się nie przeliczyli. W sobotę w Piotrkowie Miedziński nie tylko nieźle radził sobie w obronie, ale też rzucił sześć bramek. I to w sytuacji, gdy praktycznie nie miał zmiennika.”

Chłopakom serdecznie gratulujemy i liczymy na powtórkę już w najbliższą sobotę w Szczecinie! 🙂