Arcyważne starcie Stali w Piotrkowie, stawką 5. miejsce w grupie pomarańczowej!

0
149

Już w najbliższą sobotę Stal czeka kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja podejmą tamtejszy Piotrkowianin. Początek meczu o 18:00, a stawką utrzymanie 5. miejsca w grupie pomarańczowej dającego możliwość gry w fazie play-off.

Mielczanie nie mają ani chili wytchnienia, gdyż w czwartek po powrocie z Gdańska od razu zaczęli przygotowania do sobotniego spotkania z Piotrkowianinem. Niestety wyjazd nad morze nie był dla Stali zbyt szczęśliwy, gdyż „Czeczeńcy” przegrali z Wybrzeżem 23:24, po niezwykle zaciętym pojedynku. Zdecydowanie zabrakło szczęścia w końcówce, gdyż Stal prowadziła niemal przez cały mecz. Gospodarze ponownie jednak tak jak to miało miejsce w Mielcu przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ostatnich sekundach.

Nasz najbliższy rywal w środę również zjawił się nad polskim morzem, lecz miejscem docelowym podopiecznych Zbigniewa Markuszewskiego był Elbląg. Piotrkowianin nie zdołał jednak powiększyć swojej zdobyczy punktowej przegrywając z Meblami Wójcik 14:16.
Po tym spotkaniu zarząd klubu z Piotrkowa poinformował, że trenerem zespołu nie jest już Zbigniew Markuszewski pod którego wodzą obecna drużyna byłego zawodnika Stali – Yewgena Krawczenki odnotowała tylko jedno zwycięstwo. Było ono jednak spektakularne gdyż odniesione tydzień temu nad Orlen Wisłą Płock.

Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli grupy pomarańczowej. Stal z dorobkiem 13. punktów zajmuje 5. miejsce, zaś Piotrkowianin z 11. „oczkami” na koncie plasuje się na czwartej pozycji. Stawką meczu będą więc trzy punkty i nie trudno policzyć, że w razie porażki Stali oba zespoły zamienią się miejscami. My jednak zrobimy wszystko, aby scenariusz był zupełnie inny, co pozwoli nam odskoczyć od rywali dając coraz bardziej realne szanse na grę w fazie play-off, w czym zdecydowanie pomogą nam nasi kibice licznie wybierający się na to spotkanie.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – SPR Stal Mielec 18.03.2017, godz. 18:00, Piotrków Trybunalski