Stal ponownie przegrała z Wybrzeżem w samej końcówce

0
152

Na mecz w ramach 22. kolejki PGNiG Superligi Stal pojechała do Gdańska, aby zrewanżować się Wybrzeżu za przegraną w pierwszej rundzie. Niestety, tak jak i w Mielcu ponownie wygrało Wybrzeże, które wydarło zwycięstwo Stali w samej końcówce.

Spotkanie to było niezwykle istotne dla obu ekip, gdyż mielczanie oraz gdańszczanie mają spore szanse gry w fazie play-off. Gospodarze walczą o jak najlepszą pozycję wyjściową po rundzie zasadniczej, zaś goście obecnie zajmują piątą lokatę w swojej grupie i cały czas muszą oglądać się za siebie, gdzie czają się Zagłębie Lubin oraz Piotrkowianin.

Wynik otworzył Paweł Niewrzawa, lecz bardzo szybko odpowiedział Piotr Krępa. W 10. minucie po trafieniu Łukasza Janysta Stal wyszła na pierwsze w tym meczu prowadzenie, które utrzymywała niemal do końca.
Katem dla podopiecznych Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego był Rafał Krupa oraz ten, który odrodził się w meczu z Azotami – Sergei Dementev.
Pierwsza, bardzo zacięta połowa zakończyła się wynikiem 11:11.

Druga odsłona to ponownie gra „bramka za bramkę” oraz seria niewykorzystanych rzutów karnych z obu stron. Po jednym z nich zawodnik wybrzeża – Paweł Niewrzawa po rzucie prosto w twarz Krzysztofa Lipki obejrzał bezpośrednio czerwoną kartkę. Gdańszczanom skrzydeł to jednak nie podcięło i w 52. minucie po bramce Skwierawskiego objęli prowadzenie 20:19. Jak się okazało nie oddali go już do końca, mimo, że końcówka meczu była niesamowicie emocjonująca, a szalę zwycięstwa na swoją stronę mogła przeciągnąć każda z drużyn.
Ostatecznie punkty zostały w Gdańsku po zwycięstwie Wybrzeża 24:23, lecz my już zaczynamy myśleć o sobotnim starciu z Piotrkowianinem, gdyż po słabym meczu w Legionowie nasza gra z Azotami oraz Wybrzeżem wyglądała o wiele lepiej, i mamy nadzieję, że w końcu zaowocuje ona punktami.

 

 

Wybrzeże Gdańsk – SPR Stal Mielec 24:23 (11:11)

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski – Skwierawski 5, Kornecki 5, Rogulski 5, Oliveira 3, Wróbel 2, Kondratiuk 2, Prymlewicz 1, Niewrzawa 1, Sulej, Podobas, Abram
Karne: 2/6.
Kary: 16 min. (Niewrzawa 4 min. – cz.k., Rogulski, Prymlewicz, Wróbel – po 4 min.).

SPR Stal: Lipka – Krupa 6, Krępa 4, Dementiew 5, Wilk 3, Kirilenko 1, Krygowski 1, Kubisztal 1, Miedziński 1, Janyst 1, Kłoda, Basiak
Karne: 2/4.
Kary: 10 min. (Krępa 4 min., Krupa, Kłoda, Kubisztal – po 2 min.).

Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (Szczecin).