Rusza Agencja Informacji Superligi!

0
153

Oddajemy w ręce dziennikarzy narzędzie, które pozwoli uzyskać jeszcze więcej ciekawych informacji o rozgrywkach PGNiG Superligi. Agencję Informacji Superligi tworzą bezpośrednio kluby – to pierwsza taka platforma w Polsce.

Superliga sp. z o.o. uruchomiła AIS, platformę, na której każdy z ligowych klubów zamieszcza rozszerzone informacje o meczu. W materiałach pojawiają się zapowiedzi tekstowe, materiały audio i video, żeby każdy dziennikarz mógł znaleźć coś dla siebie.

Dla usystematyzowania przepływu informacji, ustaliliśmy stałe harmonogramy – zapowiedzi meczów mają pojawiać się najpóźniej dobę przed rozpoczęciem spotkania, a materiały pomeczowe, na dwie godziny po zakończeniu. – Szczególny nacisk kładziemy właśnie na materiały pomeczowe, kiedy dziennikarze poszukują wypowiedzi trenerów czy zawodników – mówi Łukasz Gontarek, Prezes PGNiG Superligi – Staramy się dopilnować, żeby pakiet po meczu był przygotowany profesjonalnie, bo AIS ma być platformą informacyjną, ale także źródłem wymiany materiałów pomiędzy klubami i dziennikarzami.

Przez dwa tygodnie czekamy na Państwa opinie na temat AIS – jak działa, czy materiały są wystarczające. Żeby móc korzystać z AIS zapraszamy do zakładki http://pgnig-superliga.pl/ais/. Wszelkie uwagi, prosimy kierować na adres media@pgnig-superliga.pl