Zdobyć Legionowo!

0
166

KPR Legionowo – SPR Stal Mielec, 04.03.2017, godz. 18:00, Legionowo

Mecze z Gwardią i Górnikiem były dla nas bardzo ważne, gdyż walka toczyła się o 3. punkty. Niestety w obu przypadkach lepsi okazali się rywale, lecz kolejna szansa na bezcenne punkty już w najbliższą sobotę w Legionowie, gdzie zmierzymy się z tamtejszym KPR-em.

Starcie z wieloma mieleckimi akcentami, gdyż drużynie Roberta Lisa, który jeszcze przed sezonem łączony był ze Stalą grają Tomasz Mochocki i Paweł Gawęcki. „Biało-niebieska” kolonia byłaby jeszcze większa, lecz kilkanaście dni temu z zespołem rozstał się Antonio Pribanić, czego efektem były niestety problemy finansowe jakie targają legionowski klub.

Oprócz spraw pozasportowych problemem dla naszych rywali są również kontuzje, lecz akurat ten temat jest świetnie znany i u nas, gdyż w dalszym ciągu na parkiecie nie zobaczymy Michała Wypycha, Grzegorza Barnasia i Wiktora Kawki. Jakby tego było mało jeszcze przed meczem z Górnikiem na treningu skręcenia stawów skokowych doznali Tomasz Wiśniewski i Michał Chodara. O ile „Wiśnia” wraca do zdrowia, o tyle nie można tego powiedzieć o „Gorbim”, którego uraz jest o wiele bardziej poważny.

Sobotni mecz będzie również bardzo istotny z innego powodu, gdyż obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Na dzień dzisiejszy KPR z 16. punktami zajmuje 9. miejsce, zaś Stal z 13. „oczkami” na koncie plasuje się pozycję niżej. O wiele bardziej interesuje nas jednak tabela grupy pomarańczowej, gdzie tuż za naszymi plecami z 3. punktami straty znajduje się Zagłębie Lubin. Utrzymanie obecnej, piątej lokaty jest priorytetem, gdyż daje ono realne szansę na grę w play-offach i mamy nadzieję, że nasz zespół zrobi w sobotę kolejny krok ku temu!