Stal wznawia rozgrywki PGNiG Superligi, na początek daleki wyjazd do Elbląga!

0
157

Już w najbliższą środę mielczanie ponownie wrócą na parkiety PGNiG Superligi, a pierwszym rywalem podopiecznych Krzysztofa Lipki będą Meble Wójcik Elbląg.

Elblążanie to tegoroczny beniaminek, lecz bardzo młody zespół prowadzony przez Jacka Będzikowskiego jest niezwykle ambitny, co było widać podczas spotkań min. VIVE, Wisłą, czy też Azotami. Do wyrwania punktów faworytom jednak trochę zabrakło, lecz dobra postawa zaowocowała w 10. kolejce, kiedy to „Meblarze” pokonali Sandrę Spa Pogoń Szczecin i zdobyli 3. punkty, jak na razie jedyne w ich dorobku.

W tabeli zbiorczej gospodarze środowego spotkania zamykają stawkę, lecz do wyprzedzających ich szczecinian tracą zaledwie punkt. Sytuacja „Biało-Niebieskich” wygląda zaś o wiele lepiej, gdyż po serii zwycięstw „Czeczeńców” pod wodzą Krzysztofa Lipki Stal plasuje się na 10. lokacie i do znajdującego się oczko wyżej KPR-u Legionowo traci zaledwie 2 punkty.

Dobrą informacją jest również fakt, że skróciła się lista rezerwowych, gdyż do Elbląga pojadą nieobecni w Opolu Marcin Miedziński i Sergei Dementev, który w poniedziałek odbył pierwszy trening z zespołem, lecz ostateczna decyzja o jego występie jeszcze nie zapadła.
Michał Chodara i Jakub Kłoda nadal odczuwają lekki dyskomfort, lecz nie powinno im to przeszkodzić w pojawieniu się na boisku.
W Mielcu zostaną zaś Hubert Łukawski, Grzegorz Barnaś, Michał Wypych, Wiktor Kawka i Marcin Basiak. Co ciekawe podopieczni Jacka Będzikowskiego też zmagają się z urazami i podobnie jak w naszym przypadku, po drugiej stronie barykady również nieobecnych będzie pięciu graczy, na co uwagę zwracają szkoleniowcy obu zespołów.

Jacek BedzikowskiWiemy dokładnie czego się spodziewać po Stali i co musimy zrobić, żeby pokonać ten zespół. Nawet przy dużej ilości kontuzji, ta drużyna będzie grać tak samo jak w innych meczach, zmienią się jedynie wykonawcy i to na nich musimy uważać. Myślę, że powinniśmy u siebie wygrać, ale do meczu jest jeszcze kilka dni i miejmy nadzieję dotrwamy w zdrowiu do tego spotkania.

Tomasz SondejElbląg to drużyna głodna i ambitna, będzie chciała się nam przeciwstawić. Myślę, że nasze większe doświadczenie spowoduje, że to my wygramy, a limit kontuzji w tym sezonie już wyczerpaliśmy.

Najbliższe dni będą dla nas bardzo pracowite, a w daleką eskapadę na północ wyruszymy już we wtorek. Naszym pierwszym przystankiem będzie Gdańsk, gdzie w godzinach wieczornych odbędziemy trening oraz spędzimy noc, aby w pełni wypoczęci przystąpić do środowego spotkania w Meblami, którego początek zaplanowany został na godzinę 18:30.
Po powrocie do Mielca „Biało-Niebiescy” nie będą mieli jednak czasu na odpoczynek, gdyż w sobotę we własnej hali zmierzą się z najlepszą drużyną Europy – VIVE Tauronem Kielce, już teraz serdecznie zapraszamy Was na to spotkanie i mamy nadzieję, że przystąpimy do niego bogatsi o dwa punkty prosto znad morza!

16 kolejka PGNiG Superligi: Meble Wójcik Elbląg – SPR Stal Mielec, 08.02.2017, godz. 18:30, Hala Sportowo – Widowiskowa MOSiR, ul. Grunwaldzka 135, Elbląg