III dzień MPJ: Stal z kompletem zwycięstw i z awansem do 1/8 finałów z pierwszego miejsca!

0
358

Po dwóch dniach 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych w Mielcu szansę awansu miały trzy zespoły. KSSPR Końskie, Gwardia Opole i oczywiście SPR Stal Mielec.
W pierwszym, niedzielnym meczu Końskie podejmowały gości z Białegostoku.

Faworytem spotkania był oczywiście KSSPR, który bardzo szybko objął wysokie prowadzenie, a z każdą minutą upływającą na zegarze, przewaga podopiecznych trenera Tomasza Bodasińskiego i Wojciecha Jasnosa zarysowywała się coraz bardziej.
Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 23:10. W drugiej połowie obraz gry również się nie zmienił i KSSPR Końskie pewnie zwyciężyły 43:19.

Końskie były praktycznie pewne awansu z drugiego miejsca, tylko jeden wynik mógł ich tego pozbawić, czyli przegrana Stali jedną bramką. W takim wypadku z pierwszego miejsca awansowała by Gwardia, a mielczanie z drugiego.
Podopieczni Tomasza Sondeja i Łukasza Rybaka o tym fakcie jednak nie wiedzieli, gdyż trenerzy postanowili pozostawić to dla siebie, w związku z czym młodzi „Czeczeńcy” byli w pełni przekonani, że muszą wygrać.

Od samego początku na parkiecie toczyła się wyrównana walka „bramka za bramkę”, a pierwsze 2-bramkowe prowadzenie na tablicy świetlnej pojawiło się dopiero w 24. minucie na korzyść Gwardii, która bardzo szybko powiększyła je do czterech oczek. Wtedy jednak o czas poprosili mieleccy szkoleniowcy, co wyraźnie pomogło, gdyż pierwsze 30. minut zakończyło się wynikiem 14:15.

Druga odsłona to prawdziwa zmiana nastrojów po obu stronach, gdyż wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. W bramce Stali najlepszego zawodnika turnieju na tej pozycji – Huberta Łukawskiego zastąpił Krystian Witkowski. Był to świetny ruch, gdyż „Muflon” momentami był przeszkodą nie do przejścia dla drużyny z Opola. Dodało to jego kolegom pewności siebie, w szczególności Piotrowi Rybskiemu i Dawidowi Rusinowi, którzy rzucili w tym meczu po 8. bramek. W końcówce to właśnie „Rusek” wziął na siebie ciężar zdobywania goli, co uczynił czterokrotnie w 5. minut, tym samym po końcowej syrenie to Stal mogła cieszyć się z pewnego awansu, o który jednak nie było łatwo.
Mielczanie z kompletem zwycięstw zakończyli zmagania w 1/16 Młodzieżowych Mistrzostw Polski, a na kolejną fazę rozgrywek udadzą się do Chrzanowa.

KSSPR Końśkie – Bestios Białystok 43:19 (23:10)

KSSPR: Kucharczyk, Kowalski 1, Wożniak 3, Woś 5, Świercz M. 1, Pałgan 2, Klepaczewski 6, Świercz J. 7, Stępień, Malik, Jakubowski 8, Fidor 1, Kania
Trenerzy: Tomasz Bodasiński, Wojciech Janos

Bestios: Kuczyński, Borowski, Bobryk 1, Dąbrowski, Więckowski 2, Sadowski, Maksymczuk 8, Płoński 4, Fiedorowicz, Gawryluk, Szewczuk, Halicki, Jabłoński, Konopko, Chalecki 1, Sakowicz 3
Trenerzy: Szymon Jadczak, Konrad Rurarz

SPR Stal Mielec – Gwardia Opole 29:26 (14:15)

SPR Stal: Małek 1, Kośla 1, Gawrzoł 4, Styczeń, Krupa 4, Labak, Chudzik 1, Kilian 2, Kozioł, Gromny, Ledwójcik, Reguła, Rybski 8, Rusin 8, Łukawski, Witkowski
Trenerzy: Tomasz Sondej, Łukasz Rybak

Gwardia: Stefani 3, Łyczko 7, Czerniak, Węgrzynowicz, Czech, Bendych, Stelnicki 2, Gajda 1, Dunikowski, Witola, Krukowski 4, Bożych, Przybysz 9, Adamczyk, Kurus, Cichy
Trenerzy: Radosław Gęsikowski, Artur Gajda

Klasyfikacja końcowa:
1. SPR Stal Mielec 6. pkt. – awans
2. KSSPR Końskie 4. pkt. – awans
3. Gwardia Opole 2. pkt.
4. Bestios Białystok 0. pkt.

Pamiątkowe Puchary zaczynając od miejsca czwartego wręczyli kolejno: Prezes Stowarzyszenia SPR Stal Mielec – Jakub Tokarz, Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Ręcznej – Pan Marian Sikora, Dyrektor MOSiR-u w Mielcu – Pan Andrzej Jędrychowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego – Pan Marek Kamiński.

Zawodnicy otrzymali również nagrody indywidualne, a wyróżnieni zostali najlepsi gracze z poszczególnych drużyn oraz najlepszy bramkarz, zawodnik i strzelec.
Nagrody wręczyli szczypiorniści SPR Stali Mielec: Rafał Krupa, Piotr Krępa oraz Krzysztof Lipka

Najlepsi zawodnicy z poszczególnych zespołów:
SPR Stal Mielec – Piotr Rybski
KSSPR Końskie – Michał Pałgan
Gwardia Opole – Bartosz Łyczko
Bestios Białystok – Norbert Maksymczuk

Najlepszy bramkarz turnieju: Hubert Łukawski (SPR Stal Mielec)

Najlepszy zawodnik turnieju: Dawid Jakubowski (KSSPR Końskie)

Król strzelców: Adrian Przybysz (Gwardia Opole)

I miejsce – SPR Stal Mielec

II miejsce – KSSPR Końskie

III miejsce – Gwardia Opole (odmówiła pamiątkowego zdjęcia)