Półfinalista zeszłorocznej edycji Pucharu Polski jedzie do Tarnowa!

0
198

SPR Tarnów – SPR Stal Mielec 28.01.2016, godz. 18:00 (Puchar Polski), Hala Sportowa PWSZ w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8

Kilka miesięcy temu, a dokładnie 27. kwietnia stało się coś, co nie miało prawa się wydarzyć, SPR Stal Mielec w dwumeczu pokonała faworyzowane przez wszystkich Azoty Puławy i awansowała do Final Four Pucharu Polski, tym samym odnosząc jeden z największych sukcesów w historii klubu!
Na warszawskim „Torwarze” mielczanie również zadziwili wszystkich prowadząc po pierwszej połowie z zespołem, który tydzień później został najlepszą drużyną w Europie. Ostatecznie  zmęczeni trudami starcia z VIVE poprzedniego dnia musieliśmy również uznać wyższość Górnika Zabrze, lecz mimo to Łukasz Janyst pamiątkowy dyplom odbierał przy głośnej owacji warszawskiej publiczności, a turniej ten na długo pozostanie w naszej pamięci, a kto wie, może uda się kiedyś przeżyć to jeszcze raz…?

Tegoroczną edycję krajowego pucharu rozpoczynamy meczem z SPR-em Tarnów. Na etapie 1/16 oraz 1/8 rozgrywany jest tylko jeden mecz, a gospodarzem spotkania jest niżej sklasyfikowana drużyna. W tym przypadku tarnowianie występujący w pierwszej lidze. Mecz rozegrany zostanie w piątek o godzinie 18:00, a stawką będzie awans do 1/8 rozgrywek, gdzie na zwycięzcę czeka Gwardia Opole.

Niestety kontuzje oraz choroby w dalszym ciągu nie chcą ustąpić, lecz do tego zdążyliśmy się przyzwyczaić i niejednokrotnie udowadnialiśmy, że i z tym potrafimy sobie poradzić.
Warto również wspomnieć, że oba zespoły dwa tygodnie temu zmierzyły się w sparingu. Wtedy minimalnie lepsza okazała się Stal wygrywając 31:29, co tylko pokazuje, że zespołu z Tarnowa nie można pod żadnym względem lekceważyć.

Spotkanie do obejrzenia na żywo pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=35Ff64m0wLc