„Czeczeńcy” ponownie zdominowali najlepszą siódemkę kolejki! Aż trzy wyróżnienia!

0
171

Ostatnie cztery mecze i trzy zwycięstwa. Tak w skrócie można określić postawę podopiecznych Krzysztofa Lipki, którzy oprócz wyników drużynowych wyróżniają się również na tle całej ligi pod względem indywidualnym. Dowodem tego są nominacje do siódemki kolejki, gdzie już po raz trzeci w tym sezonie dominują „Biało-Niebiescy” mając największą liczbę przedstawicieli!
Tym razem po meczu z MMTS-em przypadło nam aż trzy wyróżnienia, gdyż wśród najlepszych znalazł się Michał Wypych oraz Oleksandr Kyrylenko. Na ławce rezerwowych „zasiadł” zaś Krzysztof Lipka.

Eksperci Sportowych Faktów, NC+ oraz Kocham Ręczną tak uzasadnili swoje wybory:

Michał Wypych: „Od meczu w Kwidzynie minął już blisko tydzień, ale gdy wspominamy starcie MMTS-u ze Stalą i łatwość, z jaką Wypych rzucał bramki, wciąż jesteśmy pełni podziwu. 20-latek to chyba największy wygrany minionego tygodnia – w wyjściowej siódemce Stali zajął miejsce kontuzjowanego Wiktora Kawki i zagrał jak stary wyjadacz. Niektórych jego trafień znad rąk rywali nie powstydziłby się sam Karol Bielecki.”

W siódemce: po raz pierwszy
Dlaczego? osiem bramek i mecz życia w Kwidzynie

Oleksandr Kyrylenko: „Wypych był w meczu z MMTS-em kapitalny, ale bez pomocy Ołeksandra Kirilenki nie byłby w stanie zdziałać zbyt wiele. Przed sezonem pisaliśmy, że od gry Ukraińca uzależnione będą wyniki Stali. Popatrzmy więc w terminarz na ostatnie mecze „Czeczeńców”: cztery mecze – trzy wygrane. To mówi wszystko o dyspozycji, w jakiej jest ostatnio 30-latek. Najbardziej niedoceniony playmaker ligi?”

W siódemce: po raz drugi
Dlaczego? rozgrywa, asystuje, rzuca. W Mielcu mówią, że pomaga też staruszkom przejść przez jezdnię. Wzór!

Całe zestawienie możecie zobaczyć tutaj: http://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/650880/siodemka-13-kolejki-pgnig-superligi-mieleckie-natarcie

Chłopakom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że po meczu w Głogowie mielczanie ponownie będą mieli swoich przedstawicieli wśród najlepszych!

584683e95dd129_71701710