Stal lepsza od KSZO w sparingu

0
174

Do piątkowego towarzyskiego meczu z KSZO mielczanie przystępowali bez kontuzjowanego Michała Chodary i Grzegorza Barnasia oraz przebywających na zgrupowaniu Michała Wypycha i Wiktora Kawki. Mimo braków kadrowych nie przeszkodziło to w zwycięstwie 34:30.

Mecz na początku układał się jednak po myśli gospodarzy, który przez pewien czas prowadzili. Stal szybko otrząsnęła się z początkowego marazmu i nadgoniła wynik z nawiązką, a to głównie dzięki dobrej grze ze skrzydłami oraz z kołem. Swoje z drugiej linii dołożył również Serei Dementyev i ostatecznie po pierwszej połowie to podopieczni Krzyśka Lipki i Tomasza Sondeja prowadzili 19:13.

Po przerwie we znaki dał się jednak poranny, ciężki trening na siłowni w związku z czym swoje szanse dostali zawodnicy rezerwowi. Z dobrej strony pokazali się tutaj nasi juniorzy, czyli bramkarz – Krystian Witkowski oraz strzelec trzech bramek – Dawid Rusin.
W końcówce KSZO zdołało zniwelować straty, aczkolwiek mielczanie prowadzenia nie stracili i po dobrej końcówce pewnie zwyciężyli 34:30.