Tatran zwycięzcą Memoriału im. Antoniego Weryńskiego!

0
224

Sobota była ostatnim dniem IV Memoriału im. Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starosty Powiatu Mieleckiego.

Pierwsze na parkiet wybiegły drużyny Tatrana Presov oraz Górnika Zabrze. Zespoły te niedawno mierzyły się ze sobą w Zabrzu, lecz dwukrotnie lepsi okazywali się goście ze Słowacji.
Początek tego meczu również należał do nich, a szybko uzyskana przewaga pozwoliła spokojnie ją powiększać i po pierwszej połowie było 18:12.
Zabrzanie jednak jak w meczu z ZTR-em rzucili się w drugiej połowie do odrabiania strat. Co prawda straty udało się zniwelować nawet do dwóch trafień, lecz uczestnik Ligi Mistrzów nie pozwolił na więcej i ostatecznie zwyciężył 28:24 zgarniając w Mielcu całą pulę i wygrywając turniej.

Tatran Presov – Górnik Zabrze 28:24 (18:12)

Tatran: Brazhnyk 1, Rabek, Sarpataky, Humenansky, Vućko 1, Hrstka 6, Krok 1, Sadovyi 3, Urban 3, Pekar, Cip 13, Peskov, Janković, Chupryna, Tsarapkin
Trener: Rastislav Trtik

Górnik: Kornecki, Tokaj 2, Niedośpiał, Daćko 2, Sluijters 3, Tomczak 4, Kryński 2, Gromyko 3, Tarik, Łukawski, Bushkou, Gliński 1, Fąfara 3, Ścigaj 1, Kicki 1, Pluczyk, Adamuszek 3
Trenerzy: Mariusz Jurasik i Marek Kąpa

Na zakończenie SPR Stal Mielec zmierzyła się z ZTR-em Zaporoże.
Początek meczu był bardzo nerwowy z obu stron i obfitował w wiele pomyłek, lecz z opresji lepiej wyszła Stal obejmując w 10. minucie prowadzenie 4:1. Po kolejnych dziesięciu minutach było już 9:3 i wszystko szło po myśli „Czeczeńców”. Niestety końcówka grana w przewadze pozwoliła Ukraińcom zniwelować straty i po pierwszej części gry mielczanie prowadzili 11:8.
Drugie 30. minut należało już jednak do podopiecznych Witalija Nata, którzy doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca i ostatecznie zwyciężyli 24:17.

SPR Stal Mielec – ZTR Zaporoże 17:24 (11:8)

Stal: Wilk 2, Krępa 1, Janyst 3, Wypych 1, Rusin, Gasin, Kłoda 1, Kyrylenko 1, Dementyev, Basiak 1, Kawka 1, Krygowski 5, Chodara 1, Lipka, Łukawski
Trenerzy: Łukasz Rybak i Tomasz Sondej

ZTR: Akimenko 2, Artemenko 5, Popov, Dereviankin, Zviezdov 1, Isanchuk 3, Honcharoc 3, Berezhnoy 1, Kriuchov, Konstantinov, Maharshvili 2, Tilte, Ganchev 7, Strelnikov
Trenerzy: Witalij Nat i Oleksandr Ryezanov

Około godziny 14:00 odbyło sie oficjalne zakończenie Memoriału.

Tabela:
1. Tatran Presov 6pkt.
2. ZTR Zaporoże 3pkt.
3. Górnik Zabrze 3pkt.
4. SPR Stal Mielec gościnnie 0pkt.

Trofeum za pierwsze miejsce wręczył Tomasz Leyko – rzecznik Marszałka. ZTR puchar odebrał z rąk Starosty – Zbigniewa Tymuły, a za 3 i 4 miejsce nagrody wręczyli odpowiednio Marek Kamiński – Kierownik Biura Sportu w Urzędzie Miasta oraz Marek Kamiński – Przewodniczący Rady Powiatu.

Dodatkowo upominki związane z Podkarpaciem otrzymali wszyscy trenerzy oraz najlepszy zawodnik z każdej drużyny, byli nimi:
Tatran: Lukas Urban
ZTR: Andrii Akimenko
Górnik: Iso Sluijters
Stal: Krzysztof Lipka

Wszystkie ekipy wspólnym zdjęciem zakończyły turniej i ruszyły w drogę powrotną do domu.
Dodatkowo Tatran Presov zaprosił nas do siebie na sparing, z którego to zaproszenia oczywiście skorzystamy i już w piątek stawimy się na Słowacji!