Pierwszy dzień Memoriału za nami!

0
139

Pierwszy mecz Memoriału im. Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starosty Powiatu Mieleckiego zaplanowany został na godzinę 10:00. Zmierzyć się w nim mieli Mistrz Słowacji – Tatran Presov oraz SPR Stal Mielec.

Początek był udany dla gospodarzy, gdyż po bramkach Olexandra Kyrylenki, Michała Chodary i Piotra Krępy Stal prowadziła 3:1. Jak jednak na uczestnika Ligi Mistrzów przystało podopieczni Rastislava Trtika szybko odrobili straty i objęli prowadzenie. „Czeczeńcy” cały czas jednak utrzymywali rezultat ze stratą 2-4 bramek, a duża w tym zasługa Michała Krygowskiego – zdobywcy siedmiu „oczek”. Sytuacja ta zmieniła się dopiero 10. minut przed końcem kiedy do goście ze Słowacji zaczęli powiększać swoją przewagę wygrywając ostatecznie 35:26, katem Stali okazał się reprezentant Czech i zdobywca 10. trafień – Jakub Hrstka.

SPR Stal Mielec – Tatran Presov 26:35 (14:17)

Stal: Barnaś, Wilk 3, Krępa 4, Janyst 3, Wypych 1, Rusin, Gasin M., Kłoda 3, Kyrylenko 4, Dementyev, Basiak, Kawka, Krygowski 7, Chodara 1, Lipka, Łukawski
Trenerzy: Łukasz Rybak i Tomasz Sondej

Tatran: Brazhnyk, Rabek 1, Sarpataky, Humenansky 2, Vućko 2, Hrstka 10, Krok 6, Sadovyi 8, Urban 4, Pekar, Ćip 2, Peskov, Janković, Chupryna, Tsarapkin
Trener: Rastislav Trtik

Drugie spotkanie pomiędzy ZTR-em Zaporoże i Górnikiem Zabrze rozpoczęło się o godzinie 12:30. Od samego początku inicjatywę przejął Górnik, lecz tuz przed końcem pierwszej połowy w drużynie prowadzonej przez Mariusza Jurasika coś się zacięło, a Wicemistrz Ukrainy bezwzględnie to wykorzystał schodząc do szatni przy prowadzeniu 15:14.
Goście z Ukrainy dobrą passę podtrzymywali przez kolejne minuty wychodząc nawet na sześcio bramkowe prowadzenie w 52. minucie. Wtedy jednak Rafał Glińśki z kolegami wzięli się za odrabianie strat, a mecz już nie przypominał towarzyskiego. Ostatecznie zabrzanie odrobili sześć bramek w osiem minut i zremisowali 27:27.

ZTR Zaporoże – Górnik Zabrze 27:27 (15:14)

ZTR: Akimenko 10, Artemenko 2, Popov, Dereviankin, Zviezdov, Isanchuk 6, Honcharov 1, Berezhnoy, Kriuchkov 1, Konstantinov 1, Masharashvili 2, Tilte, Ganchev 3, Strelnikov 1
Trenerzy: Vitaliy Nat i Oleksandr Ryezanov

Górnik: Kornecki, Tokaj 1, Niedośpiał, Daćko 1, Sluijters 2, Tomczak 3, Kryński 2, Gromyko 1, Tarik, Łukawski, Bushkou 3, Gliński 2, Fąfara 1, Ścigaj 3, Kicki, Pluczyk 1, Adamuszek 7
Trenerzy: Mariusz Jurasik i Marek Kąpa

Trzecim spotkaniem było starcie pomiędzy Tatranem i ZTR-em. Rozpoczęło się ono o 16:30 i od samego początku było bardzo interesujące. Po typowej grze „bramka za bramkę” po pierwszym kwadransie prowadzenie objął Tatran i nie oddał go już do końca mając pod kontrolą przebieg reszty meczu, mimo, że ambitni Ukraińcy nie poddawali się do końca i walczyli z całych sił, o czym mogą świadczyć niestety dwie odniesione kontuzje.

Tatran Presov – ZTR Zaporoże 28:24 (13:10)

Tatran: Brazhnyk, Rabek 2, Sarpataky, Humenansky, Vućko 1, Hrstka 7, Krok 5, Sadovyi 3, Urban 4, Pekar, Ćip 5, Peskov 1, Janković, Chupryna, Tsarapkin

ZTR: Akimenko 7, Artemenko 1, Popov, Dereviankin, Zviezdov, Isanchuk 1, Honcharov, Berezhnoy, Kriuchkov, Konstantinov, Masharashvili 4, Tilte, Ganchev 6, Strelnikov 5

Ostatnim spotkaniem tego dnia był mecz o 19:00 gdzie Górnik jako gospodarz podejmował…Stal Mielec. Mimo takiego losowania nie było trudno zgadnąć za kim były wypełnione trybuny, które już od samego początku niosły „biało-niebieskich”.
Mimo lepszego początku zabrzan (4:1) Stal szybko otrząsnęła się z falstartu i zaczęła sprawiać „górnikom” coraz więcej problemów. Wyjść na prowadzenie udało się w 16. minucie. Podopieczni Mariusza Jurasika zdołali jeszcze odrabiać straty z nawiązką, lecz to mielczanie prowadzili przez większą część meczu.
Kiedy to kibice coraz bardziej zaczęli wierzyć w niespodziankę znów o sobie dała znać, krótka łatka rezerwowych oraz nieszczęsna końcówka, kiedy to pięć minut przed końcem Górnik objął prowadzenie i nie oddał go już do końca zwyciężając 31:27.

Warto nadmienić, że „Józek” mógł sobie pozwolić na rotowanie składem, co czynił posyłając na boisko co jakiś czas siedmiu nowych zawodników. Dysponował, więc teoretycznie dwoma zespołami, na co Stal sobie nie mogła pozwolić, a mimo to dzięki determinacji i woli walki kibice oglądnęli świetne widowisko w wykonaniu swoich ulubieńców.

Górnik Zabrze – SPR Stal Mielec 31:27 (14:15)

Górnik: Kornecki, Tokaj 3, Niedośpiał 1, Daćko 2, Sluijters 3, Tomczak 5, Kryński 2, Gromyko 3, Tarik, Łukawski, Bushkou 5, Gliński, Fąfara, Ścigaj 2, Kicki, Pluczyk, Adamuszek 5

Obecna tabela:
1. Tatran Presov – 4pkt.
2. Górnik Zabrze – 3pkt.
3. ZTR Zaporoże – 1pkt.
4. SPR Stal Mielec – 0pkt.

Serdecznie zapraszamy w sobotę na drugi i ostatni dzień turnieju, wstęp jest oczywiście bezpłatny.