Zwycięskie zakończenie sezonu. Ze Szczecina wracamy z kompletem punktów

0
482

To było bardzo dobre zakończenie sezonu. W piątkowym meczu w Szczecinie Handball Stal Mielec wygrała z miejscową Pogonią 26:28 i tym samym kończy sezon trzema zwycięstwami z rzędu. Wcześniej bowiem mielczanie ograli także Zagłębie Sosnowiec i MKS Wieluń.

Niemal cała pierwsza połowa to bardzo wyrównana gra bramka za bramkę. Początkowo to Pogoń miała przewaga (Stal pierwszą bramkę rzuciła w 8.minucie), ale nie była w stanie wyjść na prowadzenie większe, niż dwie bramki. Zresztą na takim prowadzeniu była tylko raz, gdy na początku meczu prowadziła 2:0.

Później wynik oscylował wokół remisu. Obie drużyny miały po tyle samo bramek po kwadransie (5:5), po 20 minutach (6:6) i w 26.minucie (8:8).

Mielczanie znakomicie rozegrali jednak końcówkę pierwszej połowy. Najpierw prowadzenie 9:10 dał Bartek Sarnowski, a później podwyższył Denis Wołyncew. Prawdziwą ozdobą spotkania był jednak gol na 9:12 z rzutu wolnego. Dawid Ruhnke w kapitalny sposób ominął mur i pięknym rzutem w samo okienku pokonał zaskoczonego bramkarza Pogoni.

Początek drugiej połowy należał do Pogoni. Podopieczni trenera Wojciecha Jedziniaka dość szybko odrobili straty i już w 38.minucie doprowadzili do remisu 14:14. Chwilę później było też 15:15. Jak się jednak miało okazać, był to już ostatni remis w tym meczu.

Od 40.minuty bowiem to mielczanie znów zaczęli odzyskiwać przewagę. Już w 43.minucie po trzech bramkach z rzędu – Mateusza Kaźmierczaka, Szymona Światłowskiego i Filipa Stefaniego zrobiło się 15:18.

Pogoń jednak nie rezygnowała. W końcówce doszła nawet Stal na tylko jedną bramkę straty, ale było to za mało. Mielczan trzeba pochwalić, bo i w końcówce i ogólnie w całym meczu prezentowali się bardzo dobrze. Kropkę nad „i” postawił Paweł Napierała, który na kilka sekund przed końcem zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi.

Był to ostatni mecz Handball Stali Mielec w tym sezonie. Mielczanie w dobrym stylu zakończyli sezon, wygrywając trzy ostatnie spotkania.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Handball Stal Mielec 26:28 (9:12)

Pogoń: Staniak-Politański, Jagodziński, Viunyk 1 – Morawski, Biały 4, Krok 6, Polok 2, Fabisiak, Wiśniewski 2, Stępień 6, Terczyński, Sochacki 1, Nowak 4, Lilien, Karbownik. Trener Wojciech Jedziniak.

Stal: Dekarz, Królikowski, Błażejewski – Ruhnke 6, Nowak 1, Sarnowski 4, Sobczyk, Wołyncew 3, Napierała 5, Kaźmierczak 3, Smoliński, Stefani 2, Przychodzeń, Osmola, Światłowski 4. Trener Robert Lis.