W domu po raz ostatni! W niedzielę zagramy z MKS-em Wieluń [ZAPOWIEDŹ]

0
292

Ależ ten czas szybko leci! Właściwie co dopiero inaugurowaliśmy rozgrywki w nowej Hali MOSiR Mielec, a już w niedzielę rozegramy ostatni domowy mecz w sezonie 2023/24. W najbliższą niedzielę o godzinie 19 nasza Handball Stal Mielec podejmie MKS Wieluń. Trwa sprzedaż biletów na to spotkanie.

Przed nami ostatni, domowy akord w sezonie 2023/24 Ligi Centralnej. W najbliższą niedzielę, w zaległym meczu 20.kolejki Handball Stal Mielec podejmie w Hali MOSiR Mielec drużynę MKS Wieluń.

Najbliższy przeciwnik mielczan już jakiś czas temu pożegnał się z szansami na pozostanie w Lidze Centralnej. Drużyna z województwa łódzkiego zdobyła do tej pory tylko 8 punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Na ten dorobek składają się dwie wygrane w regulaminowym czasie gry i jedna po rzutach karnych. Pozostałe mecz zakończyły się porażką MKS-u.

Tym samym z Ligi Centralnej znika zespół, który w dotychczasowych sezonach uchodził za bardzo solidnego średniaka. Sezon 2021/22 MKS ukończył na miejscu 8., zaś rok później było to miejsce 12.

Najlepszym strzelcem drużyny z Wielunia jest Błażej Golański. Ten 24-letni skrzydłowy ma na koncie już 117 zdobytych bramek. Drugi pod tym względem w MKS-ie jest 21-letni rozgrywający Miłosz Hanas, który zdobył do tej pory 97 bramek.

Ciekawostką jest fakt, że w barwach naszego niedzielna przeciwnika występuje Kamil Dekarz. To brat Dawida Dekarza, czyli bramkarza naszego zespołu. Kamil ma 23 lata i występuje na pozycji rozgrywającego. W 24 dotychczas rozegranych meczach zdobył 35 bramek.

W ostatnich dwóch sezonach z MKS-em Wieluń Handball Stal Mielec spotkała się trzykrotnie. Wszystkie te spotkania padły łupem mielczan. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się już w najbliższą niedzielę w Hali MOSiR Mielec.

Początek meczu Handball Stal Mielec – MKS Wieluń w najbliższą niedzielę (12 maja) o godzinie 19. Bilety kupicie klikając w poniższą grafikę. Zapraszamy!