Jedziemy do wicelidera Ligi Centralnej. W piątek mecz z Padwą Zamość

0
304

Liga Centralna wchodzi w decydującą fazę. Do końca sezonu zagramy jeszcze cztery mecze, w tym aż trzy na wyjeździe. Pierwszy z nich już w najbliższy piątek o godzinie 19:00. Naszym przeciwnikiem będzie wicelider tabeli – Padwa Zamość. Bezpłatną transmisję tego spotkania zobaczycie w serwisie www.tvcom.pl.

Patrząc sucho na tabelę, będzie to najtrudniejszy rywal podczas kadencji trenera Roberta Lisa w naszym klubie. Padwa Zamość zajmuje 2.miejsce i jest na najlepszej drodze do zapewnienia sobie miejsca w barażach o awans do Orlen Superligi. Obecnie ma 4 punkty przewagi na trzecią w tabeli Pogonią Szczecin. Zaznaczyć należy jednak, że Pogoń ma o jedno spotkanie rozegrane mniej.

Padwa Zamość zdobyła do tej pory 50 punktów. Na ten dorobek składa się 17 zwycięstw (w tym jedno po rzutach karnych) oraz 8 porażek. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego wygrali 31:30 z Nielbą Wągrowiec.

Najlepszym strzelcem tego zespołu jest Tomasz Fugiel, autor 85 trafień. Również skuteczny jest Łukasz Szymański, który zdobył do tej pory 80 bramek. Z kolei „mieleckimi akcentami” w zespole Padwy są: Jakub Kłoda i Kacper Adamczuk. Ten pierwszy w biało-niebieskich barwach występował w latach 2015-2018, a drugi w 2021 roku.

Osobny akapit należy poświęcić osobie trenera. Zbigniew Markuszewski to bardzo doświadczony szkoleniowiec, który największe triumfy święcił z MMTS-em Kwidzyn, z którym zdobywał medale mistrzostw Polski. Po sezonie 2021/22 został wybrany Trenerem Roku w PGNiG Superlidze. Od lata 2022 roku jest trenerem Padwy Zamość.

Początek meczu Padwa Zamość – Handball Stal Mielec w piątek o godzinie 19:00. Transmisja w serwisie www.tvcom.pl.