Drugi zespół zakończył sezon

0
392

W ostatnią niedzielę Handball Stal II Mielec zakończyła sezon. W rozgrywkach drugiej ligi piłki ręcznej grupy IV podopiecznym Pawła Wilka udało się zdobyć 17 punktów za 5 zwycięstw w regulaminowym czasie gry i jedno zwycięstwo po rzutach karnych.

Za nami ostatnia, 22.kolejka drugoligowych rozgrywek. W niej nasza Handball Stal II Mielec rywalizowała z liderem rozgrywek – KS VIVE II Kielce i trzeba przyznać, że bardzo mocno się mu postawiła. Co prawda początkowo drużyna z Kielc uzyskała kilkubramkowe prowadzenie, ale już po kwadransie gry był remis.

Ostatecznie do przerwy kielczanie prowadzili trzema bramkami (15:18), ale nie była to przewaga, która eliminowała Stal z dalszej walki. To też pokazała druga odsłona. Nasza drużyna znów odrobiła straty, a w 46.minucie po bramce Kacpra Sobczyka wyszła na prowadzenie 25:24.

Końcówka to wyrównana gra bramka za bramkę, z której ostatecznie zwycięsko wyszli jednak kielczanie. Mimo to naszej drużynie należą się brawa za walkę do końca. Indywidualnie na wyróżnienia na pewno zasługują Janko Kustudić (11 zdobytych bramek) i wymieniony już w tej relacji Kacper Sobczyk (10 bramek). 4 bramki w tym spotkaniu zdobył skuteczny przez cały sezon Patryk Mikielewicz.

Nasza drużyna kończy zmagania na 9.miejscu. Tu trzeba będzie jednak jeszcze poczekać na ostateczne rozstrzygnięcia, bo do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze zaległe innych drużyn.

Projekt drugiej drużyny oparty był przede wszystkim na młodych i uzdolnionych zawodnikach z naszego miasta i najbliższych okolic.

Handball Stal II Mielec – KS VIVE II Kielce 32:34 (15:18)

Stal II: Królikowski Novikov 1 – Mikielewicz 4, Dzierga, Paleń, Styczeń, Ząbek 1, Borowiecki, Dyjak, Jackowski, Mroczka, Smoliński 5, Sobczyk 10, Kostudic 11. Trenerzy Paweł Wilk i Dariusz Kubisztal.