Drużyna z podium Ligi Centralnej przyjedzie do Mielca. W sobotę mecz z AZS AWF Biała Podlaska

0
227

Sportowe emocje wracają do mieleckiej Hali MOSiR. Już w najbliższą sobotę Handball Stal Mielec zagra u siebie z AKPR AZS AWF Biała Podlaska w meczu 27.kolejki Ligi Centralnej. Cały czas trwa sprzedaż biletów na to spotkanie.

Będzie to czwarty mecz Roberta Lisa w roli trenera Handball Stali Mielec. Zaczęło się od porażki w Łodzi, później było pewne zwycięstwo nad Stalą Gorzów Wielkopolski, a ostatnio zwycięstwo po karnych z SMS-em Kielce. Patrząc sucho na tabelę wydaje się, że teraz drużynę czeka najtrudniejsze zadanie.

Do Mielca przyjedzie bowiem AKPR AZS AWF Biała Podlaska. To zespół, który zajmuje obecnie 3.mejsce w tabeli Ligi Centralnej i realnie może myśleć o udziale w barażach o awans do Orlen Superligi. Do zajmującej 2.miejsce Padwy Zamość traci tylko 2 punkty.

Trenerem ekipy z Białej Podlaskiej jest Marcin Stefaniec. To młody szkoleniowiec (niedawno obchodził 30-te urodziny), który wcześniej przez wiele lat był zawodnikiem AZS-u AWF-u. Do drużyny dołączył 11 lat temu – w 2013 roku, jako skrzydłowy juniorskiej drużyny KS VIVE-Targi Kielce, z którą zdobył m. in. Mistrzostwo Polski juniorów w 2011 roku.

Drużyna pod jego wodzą spisuje się bardzo dobrze. Obecnie zajmuje 3.miejsce i ma tylko 2 punkty straty do pozycji dającej prawo gry w barażach o awans do Orlen Superligi. Najlepszym strzelcem jest tam Jakub Tarasiuk, który zdobył do tej pory 105 bramek.

Początek meczu Handball Stal Mielec – AZS AWF Biała Podlaska w sobotę (20 kwietnia) o godzinie 17:00. Bilety można kupować internetowo klikając TUTAJ, w biurze klubu (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16) oraz w dniu meczu w kasie Hali MOSiR od strony ulicy Solskiego. Zapraszamy!