Jedziemy do Kielc! W sobotę mecz z SMS ZPRP I Kielce [ZAPOWIEDŹ]

0
194

W nadchodzącą sobotę o godzinie 15:00 na parkiecie hali w Kielcach rozegra się starcie dwóch drużyn Ligi Centralnej w piłce ręcznej mężczyzn, które walczą o lepsze pozycje w tabeli. Drużyna gospodarzy, SMS ZPRP I Kielce, podejmie Handball Stal Mielec. Transmisja w serwisie www.tvcom.pl. 

SMS ZPRP I Kielce, drużyna zajmująca obecnie 10. miejsce w tabeli, z pewnością pragnie zwiększyć swoje punkty i podbić pozycję w klasyfikacji. Z dorobkiem 32 punktów, w tym 10 zwycięstw i 2 porażki po rzutach karnych, kielecka drużyna jest gotowa na walkę. Ich najskuteczniejszym strzelcem jest Marcin Pepliński, który dotychczas zdobył imponującą liczbę 131 bramek. Bardzo skuteczny jest również Piotr Mielczarski – autor 125 bramek.

W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Radosława Wasiaka przegrali 33:34 z Nielbą Wągrowiec.

Jednakże Handball Stal Mielec, z 30 punktami na koncie, również nie zamierza ustępować. Choć zajmuje 12. miejsce, ekipa z Mielca ma ambicję udowodnienia swojej siły na boisku i pokonania kieleckiego rywala. Szczególnie, że w ostatniej kolejce mielczanie wrócili do wygrywania i pokonali u siebie groźną Stal Gorzów Wielkopolski.

W pierwszym meczu obu drużyn lepsi byli zawodnicy z Kielc. Na początku grudnia SMS ZPRP I wygrał w Mielcu 35:27. Najwięcej bramek dla swoich zespołów (po 7) zdobyli wówczas Szymon Światłowski (Stal) i Jakub Luksa z SMS-u.

Początek meczu SMS ZPRP I Kielce – Handball Stal Mielec w sobotę w Kielcach o godzinie 15:00. Transmisja w serwisie www.tvcom.pl.