W sobotę gramy z Nielbą Wągrowiec. „Naszą odpowiedzią musi być poprawa gry w obronie”

0
273

Przed nami drugi z rzędu mecz u siebie. Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:30 nasza Handball Stal Mielec podejmie Nielbę Wągrowiec. Cały czas trwa sprzedaż biletów na to spotkanie.

Wielkimi krokami zbliża się 22. kolejka Ligi Centralnej. W jej ramach dojdzie do ciekawie zapowiadającego się spotkania Handball Stali Mielec i Nielby Wągrowiec. Oba zespoły, co prawda, znajdują się w dolnych rejonach tabeli, ale różnice punktowe są tak małe, że po jednej wygranej można podskoczyć do góry o kilka pozycji.

Mielczanie do tego spotkania będą podchodzić podrażnieni ubiegłotygodniową porażką z KPR Autoinwest Żukowo. O jej przyczynę pytaliśmy trenera Tomasza Sondeja. – Nie była to jedna przyczyna porażki, a splot wielu nieszczęśliwych dla nas zdarzeń. Wnioski zostały wyciągnięte i nie pozostaje nam nic, jak teraz wygrać w sobotę – odpowiedział szkoleniowiec.

Od zeszłego sezonu spotkaliśmy się z Nielbą już trzy razy i choć każdy mecz kończył się naszym zwycięstwem, to zawsze ekipa z Wągrowca pokazywała, że jest niewygodnym rywalem. – Mecz jesienią w Wągrowcu miał wiele faz, bo w pewnym momencie mieliśmy solidną przewagę, ale później gospodarze zaczęli nas gonić i końcówka była emocjonująca. Ale ostatecznie to my wygraliśmy – podkreśla trener Tomasz Sondej.

– Zespół z Wągrowca na pewno jest niewygodny. Dysponuje dużymi możliwościami rzutu z drugiej linii. Jest to zespół wyrośnięty, mocny fizycznie. Naszą odpowiedzią musi być poprawa gry w obronie, szybki atak i tak jak we wcześniejszych meczach – gra skrzydłami – dodaje.

Gwiazdą naszego sobotniego rywala jest Paweł Gregor. Ten rosły rozgrywający w tym sezonie zdobył już 145 bramek i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców Ligi Centralnej ZPRP.

Paweł Gregor ma imponujące warunki fizyczne, a w dodatku jest leworęczny. Na pewno będziemy robić wszystko, żeby mu uprzykrzyć życie i rzucił nam, jak najmniej bramek – zaznaczył trener Tomasz Sondej.

Sprzedaż biletów na mecz Handball Stal Mielec – Nielba Wągrowiec cały czas trwa na stronie internetowej serwisu EVENTIM. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 14:30 w Hali MOSiR Mielec.

Bilety będą oczywiście dostępne także przed meczem w nowej Hali MOSiR w Mielcu, gdzie kasy otworzymy na ok. 2 godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego.