Porażka drugiego zespołu w Zabrzu

0
70

Za nami 16.kolejka II Ligi Grupy IV. W jej ramach Handball Stal II Mielec zagrała na wyjeździe UKS 31 Rokitnica Zabrze. Gospodarze wygrali 35:27.

Początek w wykonaniu mielczan był naprawdę obiecujący. Skutecznością popisywali się Łukasz Kilian i Paweł Dzierga, w obronie też było pozytywnie i udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie (3:5, 4:6, 5:7).

Gospodarze potrzebowali kwadransa, żeby rozkręcić się na dobre. Co prawda jeszcze w 20.minucie był remis 9:9, ale był to już ostatni pozytywny wynik dla mielczan. Do końca pierwszej połowy zrobiło się bowiem 19:13 dla drużyny z Zabrza.

W drugiej połowie gospodarze utrzymywali przewagę wyrobioną w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy. Ostatecznie mecz zakończył się ich zwycięstwem 35:27. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobyli Łukasz Kilian (10) i Paweł Dzierga (9).

UKS 31 Rokitnica Zabrze – Hamndball Stal II Mielec 35:27 (19:13)

Stal: Królikowski – Paleń 3, Kilian 10, Styczeń, Sowa, Ząbek, Jackowski, Borowiecki, Dzierga 9, Mroczka, Straż 3, Mikielewicz 2. Trener Paweł Wilk.