Pozytywna niespodzianka Ligi Centralnej przyjedzie do Mielca. „Mają dużo mocnych punktów”

0
323

Po prawie trzech tygodniach Handball Stal Mielec wraca z ligowym meczem do mieleckiej Hali MOSiR. W najbliższą sobotę (2 marca) o godzinie 17:00 mielczanie podejmą KPR Autoinwest Żukowo. – To ciekawa drużyna, która ma dużo mocnych punktów – mówi przed tym spotkaniem trener Tomasz Sondej.

Emocje związane z 21.kolejką Ligi Centralnej rozpoczną się w sobotę o godzinie 17:00. Właśnie wtedy na parkiet wybiegną drużyny Handball Stali Mielec i KPR Autoinwest Żukowo. Oba zespoły w tabeli dzieli co prawda cztery pozycje (Stal jest 9., a KPR jest 5.), ale różnica punktowa wynosi jedynie 3 „oczka”. Emocji nie powinno więc brakować.

Jeśli chodzi o poprzednią kolejkę, to ekipa z województwa pomorskiego przegrała na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec (29:35), zaś mielczanie pauzowali bowiem ich mecz z MKS-em Wieluń został przełożony na 12 maja. – Poprzedni tydzień trenowaliśmy normalnie, wolny był jedynie weekend. Z kolei od tego początku tygodnia idziemy już przedmeczowym mikrocyklem i przygotowujemy się pod rywala – informuje trener Tomasz Sondej.

Drużynę KPR Autoinwest Żukowo na pewno możemy nazwać pozytywną niespodzianką tego sezonu. Zespół ten już teraz zdobył niemal tyle samo punktów, co przez cały ubiegły sezon i zajmuje bardzo dobre 5.miejsce. Jakie są ich najmocniejsze strony? – Zespół z Żukowa w tabeli stoi wyżej od nas i ma swoje mocne punkty – mówi trener Tomasz Sondej.

– Mają bardzo dobrych strzelców, że tutaj wymienię m.in. Grzegorza Dorsza, który zdobył już 144 bramki oraz Alana Benkowskiego, zdobywcę 94 bramek. To oczywiście nie wszyscy groźni zawodnicy, bo jest chociażby też Krzysztof Jagielski. Jako drużyna posiadają rzut z drugiej linii, a przede wszystkim dużo bramek zdobywają z kontry do kontry. Naszym zadaniem będzie im te kontry wyeliminować i jak najbardziej uprzykrzyć im życie – analizuje szkoleniowiec Handball Stali Mielec.

W pierwszym meczu obu drużyn lepsi byli mielczanie, którzy wygrali 42:34. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00. Bilety na mecz Handball Stal Mielec – KPR Autoinwest Żukowo dostępne są na stronie www.eventim.pl.

Bilety są również dostępne w biurze klubowym (czynne w godzinach 9:00-16:00). Biuro klubowe mieści się na Stadionie Miejskim w Mielcu. Wejście od ulicy Kusocińskiego klatką schodową K11. Bilety będą oczywiście dostępne także przed meczem w nowej Hali MOSiR w Mielcu, gdzie kasy otworzymy na ok. 2 godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Żukowo bilety