Trudny i niewygodny rywal. W sobotę mecz z Olimpią Medex Piekary Śląskie

0
399

Runda rewanżowa Ligi Centralnej rozkręciła się na dobre. Już w najbliższą sobotę, w meczu 18.kolejki Handball Stal Mielec podejmie u siebie Olimpię Medex Piekary Śląskie. Początek tego spotkania w sobotę o 18:00 w Hali MOSiR Mielec. Bilety są w sprzedaży.

W ten weekend odbędzie się już 18.kolejka Ligi Centralnej. W jej ramach Handball Stal Mielec, która zajmuje 9.miejsce w tabeli, podejmie zajmującą 11.miejsce Olimpię Medex Piekary Śląskie. Różnica punktowa pomiędzy oboma zespołami wynosi tylko 2 „oczka”.

Olimpia Medex Piekary Śląskie od dłuższego czasu prowadzona jest przez doświadczonego szkoleniowca – Mariusza Kempysa. To były, znany zawodnik, który w swoim CV ma m.in. tytuł króla strzelców ekstraklasy piłki ręcznej w sezonie 2007/2008.

Najlepszym strzelcem drużyny z Piekar Śląskich jest Szymon Pluczyk, który zdobył do tej pory 79 bramek. Drugi pod tym względem w Olimpii jest Patryk Miłek z 68 trafieniami na koncie.

Historia ostatnich spotkań wskazuje na to, że czeka nas bardzo ciekawy mecz. W ubiegłym sezonie dwukrotnie górą byli mielczanie, choć zaznaczyć trzeba, że za pierwszym razem do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Z kolei w tym sezonie w pierwszym meczu górą była drużyna z Piekar Śląskich, która wygrała u siebie 30:26.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 w Hali MOSiR Mielec. Bilety kupicie w biurze klubu (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16) oraz na stronie internetowej www.eventim.pl. W dniu meczu bilety dostępne w kasie Hali od strony ulicy Solskiego. Kasa czynna od godziny 16:00.