Drugi zespół przegrał po zaciętej walce z Siódemką Mysłowice

0
448

W meczu 13.kolejki II Ligi piłki ręcznej Grupy IV nasza Handball Stal II Mielec przegrała u siebie z drużyną MKS WiRy Siódemka Mysłowice. Spotkanie było bardzo wyrównane i końcowym wyniku tak naprawdę zdecydowały niuanse.

Obie drużyny podchodziły do tego spotkania, jako sąsiedzi w tabeli – Stal zajmowała miejsce 9., zaś Siódemka Mysłowice była 8. Tą niewielką różnicę było widać również na parkiecie Hali Szkoły Podstawowej nr 7. Co prawda początek zdecydowanie należał do gości (było nawet 4:11 po 16.minutach), ale później mielczanie zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie po golu Bartosza Mroczki na przerwę schodziliśmy przegrywając tylko jedną bramkę (15:16).

Początek drugiej połowy to kontynuacja wyrównanej gry. Gdy w 40.minucie z karnego trafił Daniel Osmola na tablicy wyników mieliśmy remis po 19. Chwilę później po trafieniu Kacpra Sobczyka zrobiło się 20:19. Jak się miało jednak okazać, było to niestety ostatnie prowadzenie mielczan w tym meczu.

Do końca spotkania drużyna z Mysłowic uzyskała przewagę 3-4 bramek, którą bezpiecznie dowiozła do końcowej syreny.

W następnej kolejce Handball Stal II Mielec zagra na wyjeździe z SMS ZPRP III Kielce. To spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (7 lutego) o godzinie 19:00.

Handball Stal II Mielec – MKS WiRy Siódemka Mysłowice 25:29 (15:16)

Stal: Novikov, Królikowski – Mroczka 3, Ząbek 1, Paleń, Styczeń, Sobczyk 9, Jackowski, Borowiecki, Dyjak, Rybicki, Dzierga 3, Osmola 5, Straż 4. Trener Paweł Wilk.